The following students were named to the third quarter honor roll at Foran High School:

High honors

Grade 9 — Julia Astram, Annika Benedetti, Jessie Coleman, Gino Esposito, Jordan Fox, Benedict Fraccola IV, Zinnia Hall, Cody Hennequin, Paul Homorodean, Kristina Lazdauskas, John Lickteig, Carly Malesky, Kimberly Simko, Olivia Steigbigel, Sydney Taylor, Isabella Teixeira, Battseren Tumendemberel.

Grade 10 — Chelsea Aliberti, Sarah Barrett, Joseph Bartone, Brian Brown, Lindsey Carlson, Mark Duffy, Julia Farrell, Abby Felner, Madelyn Flader, Maxwell Gorlick, Patrick LaPenna, Cedrick Lingane.

Grade 11 — Zena Abulhab, Zoe Grinder, Annie Jin, Kyle Lockwood, Kacie Trapp.

Grade 12 — Erin Dunn, Jennafer Fugal, Hannah Reed, Joy-Li Van Pala.

First honors

Grade 9 — Ashlinn Casey, Adrian Ciccaglione, Kalysta Contaras, James Cronin, Mark Fitzpatrick, Francesca Giannattasio, Andrew Hiza, Rochelle Holness, Joshua Huebner, Allison Jezierny, Ethan Jorgensen, Pierce Klein, Ava Kovlakas, Justin Lanese, Steven Lynch, Courtney Marren, Alexa O’Sullivan, Amy Palumbo, Caitlyn Parisi, Hannah Pouliot, Christopher Saltus, Michael Sciuto, Meghan Sengstacken, Steven Soerensen, Lily Stiffler.

Grade 10 — Samantha Bennett, Jennifer Blodgett, Richard Breault, Lindsay Broderick, Emma Bromley, Katharine Buckheit, Hannah Buckley, Taylor Ceballos, Christopher Conner, Justin Dickovick, Emmarose Diglio, Luke Edmondson, Matthew Flores, Christopher Flynn, Aaron Franze, Katherine Furda, Madison Ganter, Julia Gaul, Brooke Gauthier, Alyssa Giacobbe, Samantha Giesman-Ginter, Magdalena Greene, Kyle Greenspan, Ethan Hanna;

Also, Natalie Henry, Noah Hubler, Jenna Lang, Jessica Lavallee, Scott Leiper, Hanxin Liu, Julia Mahroos, Samantha Martinez, Mark Martino, Samantha Mitchell, Sabrina Morgan, Dylan Mulligan, Alexa Newall, Taylor Oliver, Matthew Porter, Richard Repetsky, Barbara Shehata, Nicole Stefan, Thomas Stuart, Sydney Szalkiewicz, Baleigh Toon, Hao Tran, Julia Wargo, Bailey Wheeler, Madison Wong, Brian Wydra, Zachary Wyman.

Grade 11 — Shaina Arsenault, Monica Bello, Jabriel Blue, Kali Borden, Zachary Cardellichio, Bryce Ciccaglione, Haley Gluhanich, Kayla Gyger, Eric Hammer, Ryan Harrington, Raymond Hofferman, Elizabeth Hull, Nicole Jurgot, Emily Khon, Taylor Laslett, Josselin Lathuras, Drew Lenz, Jessica Lin, Christian Lofthouse, Robert Lynch, Domenico Manna;

Also, Corissa Masciana, David McLenithan, Courtney Mills, Kayanush Mistry, Erica Money, Carly Pala, Alessandra Phelan, Stephen Povroznik IV, Claire Ritz, Amanda Roma, Tiana Rotzal, Matthew Rubenstein, Michaela Smith, Piotr Stojanowski, Madeline Turiano, Gabrielle Verdura, Jennifer Weissauer.

Grade 12 — Lauren Aliberti, Fallon Bevino, Jessica Black, Kyra Blacketter, Nicholas Bradeen, Liam Callahan, Katelyn Carino, John Casey, William Chase, Nicole Cichowski, Bianca Corjuc, Nena Coulombe, Diana Coutros, Daniel Cyr, Brittany Czajkowski, Sarah Dunn, Ryan Eccleston, Emily Felner, Connor French, Kassandra Frey, Stephen Furda, David Glowny, Daniel Grindley;

Also, Anna Huebner, Vanessa Jamieson, Hannah Johnson, Noah Johnson, Justin Kassouf, Yale Kaufman, Hannah Lickteig, Marissa Lorenzo, Charles Maher, Rachel Manto, Serena Mulligan, Mary Murphy, Olivia O’Leary, Amanda O’Shea, Julianna Petrucelli, Meghan Sherman, Naagma Timakondu, Angela Vu, Lucy Weissauer, Emilia Wielogorski, Mary Wynne.

Second honors

Grade 9 — James Alfano, Kyle Anderson, Emmanuel Asinas, Dylan Attolino, Steven Bell, Richard Beres, Michael Bevino, Ryan Brenes, Julia Brunson, Parker Callahan, Kylie Carino, Emily Casey, Molly Champagne, Kyle Cohen, Kayla Coppola, Hannah DeSousa, Lance DiNatale, Rylee Doheny, Garrett Edgeworth, Ryan Enders, Nicole Eschweiler, Alyssa Fameli, Nicholas Foss, Elizabeth Galaburri;

Also, Troy Gallipoli, Ashley Giacobbe, Casey Glennon, Christopher Goglia, Ryan Griffin, Joshua Henderson, Brett Huber, Alexandra Iannotti, Kaylee Jamieson, Genevieve Jaser, Kiara Kanlong, Maeve Kiley, Matthew Kozek, Cassidy Kuba, Taylor Lambiase, Kyle Lang, Avery Lasky, Desiree Lazo, Michael Leson, Kyle Lieff, Peter Ljuljdjurovic, Trygve Lund, Sarah Luzzi, Hannah Mata, Douglas McLenithan, Jessica McQuade, Sydney Messey, Nicholas Milewski;

Also, Elijah Moretti, Rebecca Morse, Lily Muir, Lauren Notholt, Viktoria Notholt, Zachary Paquet, Morgan Pastir, Taylor Patton, David Payne, Christopher Petrucelli, Alexander Ricci, Salvatore Rosa III, Shannon Sanders, Brittney Sicotte, Annie Sinisgalli, Colby Stuart, Zachary Tavitian, Anthony Turlis, Nicholas Tutino, Alexis Utz, Gabriella Vitelli, Cassondra Zak, Nicholas Zavaglia.

Grade 10 — Janae Ambrose, Roman Babadzhan, Melanie Bachman, Brittney Baker, Michael Bakx, Roberto Balado, Reilee Barron, Kaycie Begley, Samantha Bernardo, Justin Blatt, James Coon, Sarah Corris, Erin Dillman, Brianna Dudding, Tori Edwards, Samantha Enders, Bryan Firmender, Colin Firmender, Stacy Foster, Emma Gerstein, Luke Gibbs, Kayla Gosselin;

Also, Megan Gossett, Kathryn Gowisnock, Erica Hanson, Alexa Hart, Olivia Hayes, Aaron Hostetler, Michelle Hovey, Kelly Hunt, Alexandra Ives, Wyatt Johnson, Leandro Jorge, Noah Jorgensen, Reed Keller, Sam Kopatch, Levin Labrias, Jacob Lambert, Serena Lambiase, Alyssa Lee, David Leonard, Juliet Levesque, Jason Liontas, Ryan Manning, Maxwell Mauro, Donald McNulty, Lyric McVoy, Dennis Mema, Khyle Mingo, Dylan Minowa, Sarah Moon, Brandon Morse;

Also, Fiona Noyes, Kevin O’Connor, Erica Ourfalian, Matthew Panettieri, Kayleigh Paskiewicz, Conor Quinn, Pocholo Recto, Brittany Reed, Julia Roth, Kyle Ruocco, Victoria Savoca, Gabrielle Steinlauf, Katelyn Stokes, Jordan Townsend, Nicolas Vanchot, Brittany Whitham, Jubilee Witte, Samuel Worobel.

Grade 11 — Thomas Aguirre, Laylah Alvarez, Dylan Bartel, Kayla Benedetti, Jacques Benoit, James Berkovich, Hanna Birenbaum, Shana Blatt, Kristin Carlson, Matthew Carrano, Robert Ceballos, Tyler Colwell, Erin Doran, Claudio dos Santos, John Doty, David Enders, MaryKate Fallon, Patrick Fitzgerald, Amber Frank, Andy Garcia, John Garland, Destynee Gill, Samuel Glinsky, Eryn Goff, Marissa Gomes, Kathleen Grisier, Christian Gunzenhauser;

Also, Kayla Hart, Gabrielle Henry, Brianne Holden, Maxwell Jerue, Destini Jones, Jake Kasuba, Alexander Kefford, Danielle Kemp, Thomas Kennedy, Joseph Kliff, Richard Kratzer, Joseph Kubic, Katherine Kurata, Marina Kydes, Noelle Labozzo, Caitlin Lauro, Patrick Leary, Stephanie Leson, Stephen Longley, Savannah Mailloux, Victor Mariano, Olivia Marrone, Kevin Mastriano, Makenzie McDonald, Joshua Mixie, Jeff Morgan Jr;

Also, Victoria Netkovick, David Notholt, Sara O’Connell, Ryan Olah, Timothy Orozco, Janae Owen, Prashant Patel, Hannah Pelton, Nicole Pergolotti, Amanda Portoff, Amber Price, Anthony Raccio, Joseph Radecki, Karina Santiago, Adriana Sciancalepore, Maryam Shahabadi, Kristen Sheridan, Paige Sirichantho, Allison Steele, Taylor Stehlik, Joshua Teller, Michael Torrens, Salvatore Tuozzola, Jack Wilson, Olivia Wunder, Jenna Zacarelli, Leah Zinsky.

Grade 12 — Michael Alderman, Jesse Alldredge, Abigail Amann, Daniel Anderton, Kaylyn Bettencourt, John Paul Blodgett, Bailey Brown, Kristen Brown, Connor Cadrin, Nicholas Carpenter, Kelsey Carvalko, Leanna Charron, Kaylee Ciolino, BarbaraAnne Clayton, Jason Corn, Joseph DiBiase, Jane DiNatale, Jonathan Duarte, Jessica DuBret, Erica Durazzo, Benjamin Ear, Bria Fernandes, Garrett Glynn;

Also, Bryanna Gonski, Charles Grant, Julia Green, Nicholas Griswold, Lukas Guimaraes, Jessica Harkness, Robert Held, Jenna Higgins, Jason Jaser, Savannah Jennings, Andrew Jones, Christopher June, Mariah Kasparek, Tyler Kasuba, Mia Kernaghan, Anthony Kopatch, John Laychak, Anna Levinson, Colin Lydiksen, Roderick Manuel, Brianna Marchitto, Lawson Martinez, Ashley Masliuk, Teneya McLaughlin;

Also, Maggie-Marie Meyers, Christopher Mills, Paul Mirmina, Tessanie Negron, Kayla Newall, Bryan Niebanck, Elizabeth Nolan, Robert Notholt, Liam Oliver, Luke Olsson, Samuel Olsson, Jason Paquette, Satyam Patel, Emily Pisarra, Valeriya Pozdnyakova, Alyssa Pudill, Paige Raucci;

Also, Daniel Rivera, Taylor Rivera, Hailey Scofield, Iris Shapiro, Victoria Sicotte, Andres Siguencia, Emanuel Silva, Shemona Singh, Matthew Smith, James Sylvester, Chelsea Utz, Ashley Veillette, Nicholas Weissauer, Aleksandra Wielogorski, Cristian Woodford.