The following students were named to the first quarter honor roll at Foran High School:

High honors

Grade 9 — Annika Benedetti, Gino Esposito, Cody Hennequin, Paul Homorodean, Ethan Jorgensen, Kristina Lazdauskas, John Lickteig, Carly Malesky, Courtney Marren, Christopher Petrucelli, Sydney Taylor, Isabella Teixeira, Battseren Tumendemberel, Nicholas Tutino.

Grade 10 — Joseph Bartone, Christopher Flynn, Maxwell Gorlick, Taylor Oliver.

Grade 11 — Shaina Arsenault, David Enders, Emily Hartnett, Annie Jin, Kyle Lockwood, Carl Puchala, Kristen Sheridan.

Grade 12 — Sarah DeLuke, Erin Dunn, David Glowny, Hannah Lickteig, Hannah Reed, Naagma Timakondu.

First honors

Grade 9 — James Alfano, Julia Astram, Kylie Carino, Ashlinn Casey, Adrian Ciccaglione, Jessie Coleman, Kalysta Contaras, Kayla Coppola, James Cronin, Chloe Erickson, Mark Fitzpatrick, Benedict Fraccola IV, Francesca Giannattasio, Zinnia Hall, Andrew Hiza, Maeve Kiley, Ava Kovlakas, Taylor Lambiase, Justin Lanese, Michael Leson, Steven Lynch, Nicholas Milewski, Alexa O’Sullivan, Caitlyn Parisi, Hannah Pouliot, Christopher Saltus, Kimberly Simko, Steven Soerensen, Olivia Steigbigel, Lily Stiffler, Colby Stuart, Zachary Tavitian, Nicholas Zavaglia.

Grade 10 — Sarah Barrett, Reilee Barron, Julia Battalino, Lindsay Broderick, Emma Bromley, Brian Brown, Hannah Buckley, Lindsey Carlson, Taylor Ceballos, Justin Dickovick, Mark Duffy, Julia Farrell, Abby Felner, Madelyn Flader, Matthew Flores, Madison Ganter, Julia Gaul, Alyssa Giacobbe, Michelle Hovey, Noah Jorgensen, Patrick LaPenna, Cedrick Lingane, Julia Mahroos, Dennis Mema, Dylan Mulligan, Alexa Newall, Julia Roth, Barbara Shehata, Katelyn Stokes, Jubilee Witte, Madison Wong, Brian Wydra.

Grade 11 — Zena Abulhab, Thomas Aguirre, Kali Borden, Zachary Cardellichio, Bryce Ciccaglione, Tyler Colwell, Marissa Gomes, Zoe Grinder, Nicole Jurgot, Katherine Kurata, Taylor Laslett, Drew Lenz, Stephen Longley, Robert Lynch, Savannah Mailloux, David McLenithan, Alfred Mingrone, Carly Pala, Alessandra Phelan, Stephen Povroznik IV, Amanda Roma, Matthew Rubenstein, George Rusu, Maryam Shahabadi, Michaela Smith, Kacie Trapp, Madeline Turiano, Gabrielle Verdura.

Grade 12 — Lauren Aliberti, Jessica Black, Kyra Blacketter, Connor Cadrin, Liam Callahan, Katelyn Carino, John Casey, William Chase, Colleen Chrzanowski, Nena Coulombe, Diana Coutros, Jessica DuBret, Sarah Dunn, Benjamin Ear, Emily Felner, Kassandra Frey, Jennafer Fugal, Stephen Furda, Daniel Grindley, Nicholas Griswold, Luke Hazard, Anna Huebner, Vanessa Jamieson;

Also, Hannah Johnson, Noah Johnson, Andrew Jones, Mariah Kasparek, Justin Kassouf, John Laychak, Marissa Lorenzo, Charles Maher, Rachel Manto, Brianna Marchitto, Lawson Martinez, Christopher Mills, Serena Mulligan, Mary Murphy, Bryan Niebanck, Amanda O’Shea, Julianna Petrucelli, Emily Pisarra, Gina Raucci, Taylor Rivera, Iris Shapiro, Meghan Sherman, Joy-Li Van Pala, Angela Vu, Lucy Weissauer, Nicholas Weissauer, Emilia Wielogorski, Mary Wynne, Anthony Zazzarino.

Second honors

Grade 9 — Kyra Angileri, Emmanuel Asinas, Dylan Attolino, Nicole Barbaresi, Michael Bevino, Julia Brunson, Parker Callahan, Michael Carroll, Samuel Carroll, Emily Casey, Molly Champagne, Kyle Cohen, Lance DiNatale, Rylee Doheny, Garrett Edgeworth, Nicole Eschweiler, Alyssa Fameli, Francesca Faura, Nicholas Foell, Nicholas Foss, Jordan Fox, Elizabeth Galaburri, Troy Gallipoli, Erick Geoffrion, Ashley Giacobbe, Casey Glennon;

Also, Christopher Goglia, Erin Greene, Ryan Griffin, Nicholas Hartley, Rochelle Holness, Brett Huber, Joshua Huebner, Genevieve Jaser, Allison Jezierny, Pierce Klein, Matthew Krempa, Cassidy Kuba, Kyle Lang, Avery Lasky, Desiree Lazo, Peter Ljuljdjurovic, Trygve Lund, Sarah Luzzi, Hannah Mata, Jessica McQuade, Elijah Moretti, Lily Muir, Lauren Notholt, Viktoria Notholt, Quinn Oliver, Amy Palumbo;

Also, William Panzella, Morgan Pastir, Taylor Patton, Julia Polizzo, Alexander Ricci, Salvatore Rosa III, Eric Samnang, Shannon Sanders, Michael Sciuto, Meghan Sengstacken, Brittney Sicotte, Annie Sinisgalli, Cody Smolinsky, Marissa Stoto, Brianna Troia, Andre Vella, Gabriella Vitelli, Ryan Young, Cassondra Zak.

Grade 10 — Chelsea Aliberti, Janae Ambrose, Michael Bakx, Roberto Balado, Samantha Bennett, Samantha Bernardo, Justin Blatt, Jennifer Blodgett, Richard Breault, Phoebe Collins, Christopher Conner, Brandon Connor, James Coon, Charles Cornell, Sarah Corris, Nicholas Dana, Joseph Della Monica, Emmarose Diglio, Brianna Dudding, Luke Edmondson, Bryan Firmender;

Also, Colin Firmender, Molly Flanagan, Stacy Foster, Katherine Furda, Brooke Gauthier, Emma Gerstein, Luke Gibbs, Samantha Giesman-Ginter, Megan Gossett, Kathryn Gowisnock, Magdalena Greene, Kyle Greenspan, Ethan Hanna, Natalie Henry, Aaron Hostetler, Michael Howell, Noah Hubler, Kelly Hunt, Alexandra Ives, Reed Keller, Justin Klass, Sam Kopatch, Hannah Kubic;

Also, Jacob Lambert, Serena Lambiase, Jenna Lang, Jessica Lavallee, Alyssa Lee, John Leiper, Scott Leiper, Kevin Lenhart, David Leonard, Juliet Levesque, Hanxin Liu, Joseph Lynn, Mark Martino, Maxwell Mauro, Donald McNulty, Samantha Mitchell, Sarah Moon, Sabrina Morgan, Nico Muoio, Erica Ourfalian, Matthew Panettieri, Kayleigh Paskiewicz, Alec Pierpont, Conor Quinn, Sarah Raucci;

Also,m Pocholo Recto, Brittany Reed, Richard Repetsky, Drew Rivera, Brennah Rogers, Kyle Ruocco, Julia Silvestri, Nicole Stefan, Thomas Stuart, Sydney Szalkiewicz, Baleigh Toon, Jordan Townsend, Hao Tran, Nicolas Vanchot, Julia Wargo, Bailey Wheeler, Madison Whitaker, Brittany Whitham, Samuel Worobel, Zachary Wyman.

Grade 11 — Katelynn Algarin, Hailey Alicki, Laylah Alvarez, Christian Barone, Dylan Bartel, Monica Bello, Hanna Birenbaum, Shana Blatt, Jabriel Blue, Jennifer Botsko, Matthew Carrano, Bianca Corjuc, Jonathan DePascale, Erin Doran, Claudio dos Santos, MaryKate Fallon, Destynee Gill, Haley Gluhanich, Eryn Goff, Kathleen Grisier, Kayla Gyger, Eric Hammer, Ryan Harrington, Kayla Hart, Gabrielle Henry;

Also, Raymond Hofferman, Elizabeth Hull, Reinaldo Jackson, Maxwell Jerue, Jake Kasuba, Danielle Kemp, Thomas Kennedy, Emily Khon, Justin Klein, Marina Kydes, Noelle Labozzo, Joshua LaRocca, Julia Laslett, Patrick Leary, Stephanie Leson, Dana Luzzi, Alexia Malangone, Domenico Manna, Corissa Masciana, Kevin Mastriano, Hayley Maxwell, Tashawna Meadows, Ashley Mendillo;

Also, Courtney Mills, Kayanush Mistry, Joshua Mixie, Erica Money, Patrick Murray, Victoria Netkovick, Skyler Nevins, David Notholt, Ryan Olah, Timothy Orozco, Trevor Osborne, Janae Owen, Prashant Patel, Michael Popp, Amanda Portoff, Anthony Raccio, Claire Ritz, Tiana Rotzal, Karina Santiago;

Also, Adriana Sciancalepore, Piotr Stojanowski, Benjamin Sumner, Joshua Teller, Alexandra Tobin, Michael Torrens, Nicholas Tuozzola, Salvatore Tuozzola, Matthew Tylutki, Franklin Valdez, John Walsh, Jennifer Weissauer, Olivia Wunder, Dana Xu, Jenna Zacarelli, Leah Zinsky.

Grade 12 — Michael Alderman, Jesse Alldredge, Abigail Amann, Jesse Bartha, Kaylyn Bettencourt, Fallon Bevino, John Blodgett, Nicholas Bradeen, Dillon Brown, Kristen Brown, Nicholas Carpenter, Kelsey Carvalko, Leanna Charron, Nicole Cichowski, Kaylee Ciolino, BarbaraAnne Clayton, Samantha Corbally, Jason Corn, Steven Cugini, Brittany Czajkowski, Sean Deegan;

Also, Gabriella Della Monica, Joseph DiBiase, Jane DiNatale, Erica Durazzo, Alexander Eager, Ryan Eccleston, Bria Fernandes, Connor French, Beau Garcia, Damont Gee, Griffin Gerardi, Garrett Glynn, Lukas Guimaraes, Ethan Hannon, Jessica Harkness, Courtney Harrington, Jamie Healey, Robert Held, Jenna Higgins, Justin Iacobellis, Jason Jaser;

Also, Savannah Jennings, Christopher June, Yale Kaufman, Mia Kernaghan, Andy Khon, Anthony Kopatch, Amanda LaManna, Benjamin Lavallee, Tiana Lazo, Anna Levinson, Mark Levinson, Colin Lydiksen, Michael Lynch, Shannon Mangan, Ashley Masliuk, Teneya McLaughlin, Maggie-Marie Meyers, Paul Mirmina, Gonzalo Munoz, Tessanie Negron, Kayla Newall, Robert Notholt;

Also, Olivia O’Leary, Liam Oliver, Samuel Olsson, Jason Paquette, Satyam Patel, Jacob Pouliot, Iris Prulletti, Alyssa Pudill, Paige Raucci, Daniel Rivera, Hailey Scofield, Lawrence Shea, Shemona Singh, Matthew Smith, Rachel Steeves, William Suech, James Sylvester, Chelsea Utz, Ashley Veillette, Sabryna Wedemeyer, Cristian Woodford, Christopher Young, Julian Yuliawan,