The following students were named to the second quarter honor roll at Foran High School:

High honors

Grade 9 — Annika Benedetti, Gino Esposito, Benedict Fraccola IV, Zinnia Hall, Cody Hennequin, Ethan Jorgensen, John Lickteig, Carly Malesky, Christopher Petrucelli, Kimberly Simko, Olivia Steigbigel, Sydney Taylor, Isabella Teixeira, Battseren Tumendemberel.

Grade 10 — Joseph Bartone, Brian Brown, Lindsey Carlson, Mark Duffy, Julia Farrell, Matthew Flores, Christopher Flynn, Maxwell Gorlick, Patrick LaPenna, Cedrick Lingane, Julia Mahroos, Sabrina Morgan, Taylor Oliver.

Grade 11 — Shaina Arsenault, Annie Jin, Taylor Laslett, Kyle Lockwood, Carly Pala, Gabrielle Verdura.

Grade 12 — Erin Dunn, David Glowny, Hannah Lickteig, Serena Mulligan, Hannah Reed, Joy-Li Van Pala.

First honors

Grade 9 — Julia Astram, Ashlinn Casey, Jessie Coleman, Kalysta Contaras, James Cronin, Nicole Eschweiler, Ashley Giacobbe, Francesca Giannattasio, Andrew Hiza, Paul Homorodean, Joshua Huebner, Kaylee Jamieson, Pierce Klein, Ava Kovlakas, Taylor Lambiase, Justin Lanese, Kristina Lazdauskas, Nicholas Milewski, Lauren Notholt, Alexa O’Sullivan, Christopher Saltus, Meghan Sengstacken, Steven Soerensen, Lily Stiffler, Colby Stuart, Nicholas Tutino, Nicholas Zavaglia.

Grade 10 — Reilee Barron, Jennifer Blodgett, Richard Breault, Lindsay Broderick, Emma Bromley, Katharine Buckheit, Taylor Ceballos, Justin Dickovick, Emmarose Diglio, Abby Felner, Madelyn Flader, Madison Ganter, Julia Gaul, Alyssa Giacobbe, Luke Gibbs, Magdalena Greene, Kyle Greenspan, Ethan Hanna, Natalie Henry, Noah Hubler, Noah Jorgensen, Jessica Lavallee, Dennis Mema, Sarah Moon, Dylan Mulligan, Alexa Newall, Fiona Noyes, Pocholo Recto, Brittany Reed, Richard Repetsky, Barbara Shehata, Nicole Stefan, Katelyn Stokes, Nicolas Vanchot, Bailey Wheeler, Jubilee Witte, Brian Wydra.

Grade 11 — Zena Abulhab, Kali Borden, Zachary Cardellichio, Robert Ceballos, Bryce Ciccaglione, David Enders, Haley Gluhanich, Zoe Grinder, Kathleen Grisier, Kayla Gyger, Eric Hammer, Ryan Harrington, Elizabeth Hull, Nicole Jurgot, Drew Lenz, Robert Lynch, David McLenithan, Stephen Povroznik IV, Anthony Raccio, Claire Ritz, Amanda Roma, Matthew Rubenstein, George Rusu, Karina Santiago, Maryam Shahabadi, Kristen Sheridan, Michaela Smith, Kacie Trapp, Jennifer Weissauer.

Grade 12 — Michael Alderman, Lauren Aliberti, Fallon Bevino, Jessica Black, Kyra Blacketter, Liam Callahan, John Casey, William Chase, Colleen Chrzanowski, Kaylee Ciolino, BarbaraAnne Clayton, Nena Coulombe, Diana Coutros, Brittany Czajkowski, Sarah DeLuke, Sarah Dunn, Emily Felner, Connor French, Kassandra Frey, Jennafer Fugal, Stephen Furda, Matthew Gomes;

Also, Daniel Grindley, Anna Huebner, Vanessa Jamieson, Jason Jaser, Noah Johnson, Justin Kassouf, John Laychak, Marissa Lorenzo, Charles Maher, Christopher Mills, Mary Murphy, Bryan Niebanck, Olivia O’Leary, Amanda O’Shea, Julianna Petrucelli, Naagma Timakondu, William Vitelli, Angela Vu, Lucy Weissauer, Emilia Wielogorski, Mary Wynne.

Second honors

Grade 9 — James Alfano, Dylan Attolino, Ethan Barry, Steven Bell, Michael Bevino, Julia Brunson, Parker Callahan, Kylie Carino, Samuel Carroll, Emily Casey, Adrian Ciccaglione, Kyle Cohen, Kayla Coppola, Lance DiNatale, Rylee Doheny, Garrett Edgeworth, Chloe Erickson, Alyssa Fameli, Francesca Faura, Mark Fitzpatrick, Nicholas Foss, Jordan Fox, Elizabeth Galaburri, Troy Gallipoli, Casey Glennon, Christopher Goglia, Ryan Griffin, William Higgins, Rochelle Holness, Samantha Hoyt, Brett Huber, Genevieve Jaser;

Also, Allison Jezierny, Maeve Kiley, Matthew Krempa, Avery Lasky, Michael Leson, Peter Ljuljdjurovic, Trygve Lund, Steven Lynch, Courtney Marren, Hannah Mata, Jessica McQuade, Sydney Messey, Lily Muir, Viktoria Notholt, Amy Palumbo, Caitlyn Parisi, Hannah Pouliot, Alexander Ricci, Shannon Sanders, Brittney Sicotte, Annie Sinisgalli, Cody Smolinsky, Zachary Tavitian, Colton Taylor, Alexis Utz, Gabriella Vitelli, Ryan Young, Cassondra Zak.

Grade 10 — Chelsea Aliberti, Roberto Balado, Sarah Barrett, Samantha Bennett, Samantha Bernardo, Hannah Buckley, Nikki Chaney, Christopher Conner, Sarah Corris, Nicholas Dana, Luke Edmondson, Gavrielle Figueiredo, Colin Firmender, Molly Flanagan, Brooke Gauthier, Samantha Giesman-Ginter, Kayla Gosselin, Megan Gossett, Kathryn Gowisnock, Erica Hanson, Michelle Hovey, Alexandra Ives, Wyatt Johnson, Reed Keller, Justin Klass, Hannah Kubic, Jacob Lambert;

Also, Serena Lambiase, Jenna Lang, Alyssa Lee, John Leiper, Scott Leiper, David Leonard, Hanxin Liu, Joseph Lynn, Samantha Martinez, Mark Martino, Maxwell Mauro, Khyle Mingo, Dylan Minowa, Samantha Mitchell, Nico Muoio, Kevin O’Connor, Erica Ourfalian, Matthew Panettieri, Kayleigh Paskiewicz, Conor Quinn, Julia Roth, Julia Silvestri, Thomas Stuart, Sydney Szalkiewicz, Baleigh Toon, Brittany Whitham, Madison Wong, Zachary Wyman.

Grade 11 — Katelynn Algarin, Adam Antonini, Dylan Bartel, Monica Bello, Hanna Birenbaum, Shana Blatt, Jabriel Blue, Matthew Carrano, Tyler Colwell, Erin Doran, MaryKate Fallon, Tyler Fameli, Rebecca Fraleigh, Samuel Glinsky, Eryn Goff, Marissa Gomes, Kayla Hart, Emily Hartnett, Gabrielle Henry, Raymond Hofferman, Brianne Holden, Maxwell Jerue, Jake Kasuba, Thomas Kennedy, Emily Khon, Joseph Kubic, Noelle Labozzo, Julia Laslett, Josselin Lathuras, Patrick Leary, Stephanie Leson;

Also, Christian Lofthouse, Stephen Longley, Alexia Malangone, Domenico Manna, Olivia Marrone, Corissa Masciana, Kevin Mastriano, Hayley Maxwell, Courtney Mills, Kayanush Mistry, Joshua Mixie, Erica Money, Patrick Murray, Victoria Netkovick, Skyler Nevins, David Notholt, Ryan Olah, Alisha Ortiz, Prashant Patel, Nicole Pergolotti, Alessandra Phelan, Carl Puchala, Joseph Radecki, Marc Rossetti, Tiana Rotzal, Adriana Sciancalepore, Piotr Stojanowski, Nicholas Tuozzola, Salvatore Tuozzola, Madeline Turiano, Dana Xu, Vincent Zelinsky.

Grade 12 — Leah Zinsky, Jesse Alldredge, Abigail Amann, Jesse Bartha, John Blodgett, Kristen Brown, Connor Cadrin, Nicholas Carpenter, Kelsey Carvalko, Leanna Charron, Nicole Cichowski, Bianca Corjuc, Jason Corn, Steven Cugini, Daniel Cyr, Rebecca DeBili, Gabriella Della Monica, Joseph DiBiase, Jonathan Duarte, Jessica DuBret, Erica Durazzo, Benjamin Ear, Bria Fernandes, Griffin Gerardi;

Also, Garrett Glynn, Charles Grant, Julia Green, Nicholas Griswold, Lukas Guimaraes, Courtney Harrington, Luke Hazard, Robert Held, Chloe Impellizeri, Savannah Jennings, Hannah Johnson, Andrew Jones, Christopher June, Mariah Kasparek, Tyler Kasuba, Mia Kernaghan, Anthony Kopatch, Benjamin Lavallee, Mark Levinson, David Madgic, Rachel Manto, Brianna Marchitto, Claire Marler, Lawson Martinez, Ashley Masliuk, Teneya McLaughlin, Maggie-Marie Meyers, Gonzalo Munoz;

Also, Kayla Newall, Elizabeth Nolan, Robert Notholt, Liam Oliver, Samuel Olsson, Jillian Page, Jason Paquette, Satyam Patel, Valeriya Pozdnyakova, Alyssa Pudill, Paige Raucci, Daniel Rivera, Taylor Rivera, Adam Schwabacher, Hailey Scofield, Lawrence Shea, Meghan Sherman, Emanuel Silva, Shemona Singh, Matthew Smith, Chelsea Utz, Nicholas Weissauer, Cristian Woodford, Matthew Wypychoski.