Foran fourth quarter honor roll 2015

Following is the fourth quarter honor roll for Foran High School.
Grade 9
High honors
Ashfaq, Khadija; Bartone, Ryan James; Byers, Hayley Tucker; Conner, Kiersten Leigh; Conner, Lauren Michelle; DeGuzman, Geroan Gean; Deptulski, Alyssa Jane; Flynn, Shannon Lynne; Garcia, Karen Nicole; Huebner, Abigail; Kiernan, Katherine Anne; Kopstein, Julia Frances; Kummer, Sarah Elisabeth; Luth, Ryan Downey; Menta, Matteo Paolo; Perna, Anthony Lawrence; Perry, Emma Kathryn; Saini, Kulnoor Kaur; Skuches, Ethan Francis; Troanska, Sophia Dobromirova; Tunucci, Gabrielle Marie.
Grade 10
High honors
Coleman, Jessie Patricia; Cronin, James David; Esposito, Gino Vincent; Fitzpatrick, Mark Robert; Fox, Jordan Taylor; Hall, Zinnia Amara; Klein, Pierce Maxwell; Kovlakas, Ava Marie; Lickteig, John Henry; Malesky, Carly Faith; Messey, Sydney Elizabeth; Sciuto, Michael Fumiya; Simko, Kimberly Ann; Taylor, Sydney Marquis; Teixeira, Isabella Angelina; Tumendemberel, Battseren.
Grade 11
High honors
Aliberti, Chelsea Marie; Bartone, Joseph Ronald; Cabannes, Martin; Duffy, Mark Addison; Flader, Madelyn Rose; Leiper, Scott Daniel; Oliver, Taylor Ann; Shehata, Barbara Jean; Tran, Hao Gia; Truini, Tiffany Margaret.
Grade 12
High honors
Abulhab, Zena; Arsenault, Shaina Elizabeth; Borden, Kali Kathryn; Bump, Meredith Louise; Carrano, Matthew Christopher; Grinder, Zoe Elizabeth; Hammer, Eric Paul; Holden, Brianne Elizabeth; Jin, Annie Xu; Kemp, Danielle Nicole; Lenz, Drew Austin; Lockwood, Kyle Charles; Mailloux, Savannah Elise; Messey, Jason David; Mohammad, Arbaaz Khan; Pala, Carly Jaser; Sheridan, Kristen Bridget; Turiano, Madeline Olivia; Zinsky, Leah Anne.
Grade 9
First honors
Agovino, Alianna I.; Bennett, Cassandra; Bevilacqua, Jillian Annabella; Brennan, Emily Lynn; Brooks, Lindsey Danielle; Buckley, Madeline Grace; Carlson, Brooke Marie; Chang, Maxfield; Chin, Bonnie Cui; Corsi, Ava Christine; Cruz, Norman Matthew Rodel; Dunn, Meghan Brooks; Fernandez, Louise; Furst, Alexis Lucia Sidney; Gaul, Ronald Edward; Harrington, Julia Catherine; Hoey, Tracy Elizabeth; Hubler, Jared William; Intelisano, Jessica Skye; Jans, Sem Wille; Keefe, Bryan Joseph; Kokenos, Ashley Peri; Korman, Victor; Lanese, Kevin David; LaPenna, Julia Rose; Lavallee, Jason Edward; Leary, Ryan John; Lofthouse, Quinn Sierra Annmar; Longley, Emma Morgan; Lott, John Christopher; May, Allison Condron; Michelson, Ryan Joseph; Mitchell, Madeline Rose; Morales, Alexandria Marie; Morton, Sean Patrick; Nunno, Naydu Samantha; Olah, Brandon; Perry, Mikayla Rose; Pierelli, Paul Frank; Poffenberger, Addison Flynn; Puri, Arshia; Rodrigues, Matthew John; Sciancalepore, Michael Anthony; Shea, Heather Elizabeth; Suech, Erin Elizabeth; Teller, Leah Rebecca; Thomas, Christopher Robert; Urquia, Matthew Cirigco; Vance, Ryan Evan; Vanchot, Jacqueline Marie; Verma, Devon; Willey, Patrick John; Woodward, Gabrielle Cecelia; Yuliawan, Lauren Christina; Zeb, Sawera.
Grade 10
First honors
Astram, Julia Marie; Benedetti, Annika Mercedes; Brunson, Julia Lynn; Callahan, Parker Olivia; Caprio, Amanda; Carpenter, Jonathan Scott; Casey, Ashlinn Patricia; Champagne, Molly Sarah; Cohen, Kyle Stewart; Contaras, Kalysta; Coppola, Kayla Rose; Gallipoli, Troy Garrett; Gemignani, Nicole Lynn; Giannattasio, Francesca; Greene, Erin Eason; Hennequin, Cody Mark; Higgins, William Raymond; Hiza, Andrew Jae; Holness, Rochelle Amanda; Homorodean, Paul Alexandru; Hoyt, Samantha Rose; Jaser, Genevieve Anne; Jezierny, Allison Marie; Jorgensen, Ethan Edward; June, Alexander Grant; Lambiase, Taylor Ann; Lanese, Justin Thomas; Lazdauskas, Kristina; Leson, Michael William; Lynch, Steven Michael; Marren, Courtney Rose; Mata, Hannah Marie; McQuade, Jessica Faye; Milewski, Nicholas Vincent; Moretti, Elijah Scott; Notholt, Lauren Marie; O’Brien, Alexander M; O’Sullivan, Alexa Maureen; Panzella, William Paul; Parisi, Caitlyn Elizabeth; Petrucelli, Christopher John; Pouliot, Hannah Justine; Rosado, Andrue Joseph; Sengstacken, Meghan Haley; Sicotte, Brittney Leigh; Soerensen, Steven Daniel; Steigbigel, Olivia Lillian; Vella, Andre Damian; Volosin, Kayla M; Young, Ryan Scott.
Grade 11
First honors
Barrett, Sarah Ye Eun; Barron, Reilee Ann; Bennett, Samantha Elizabeth; Blodgett, Jennifer Mary; Breault, Richard Scott; Broderick, Lindsay Karol; Bromley, Emma Jane Aaron; Buckheit, Katharine Patricia; Buckley, Hannah Rose; Carlson, Lindsey Sahlmann; Cornell, Charles Tyler; Dana, Nicholas Spence; Diglio, Emmarose Vichny; Edwards, Tori Alexandra; Felner, Abby Olivia; Firmender, Colin Patrick; Flynn, Christopher John; Gaul, Julia Marie; Gerstein, Emma Victoria; Giesman-Ginter, Samantha Marie; Gorlick, Maxwell Hofmann; Gosselin, Kayla Grace; Gowisnock, Kathryn Nicole; Greene, Magdalena Sofia; Hanna, Ethan Salam; Hart, Natalia Lynn; Henry, Natalie Alexandra; Keller, Reed Christopher; Klass, Justin Karl; Lingane, Cedrick Hamed; Mauro, Maxwell Christian; McGinnis, Robert Anthony; McVoy, Lyric; Morgan, Sabrina Jo; Mulligan, Dylan; Newall, Alexa Lynn; Ourfalian, Erica Claire; Paskiewicz, Kayleigh Marie; Recto, Pocholo Gonzales; Repetsky, Richard Allen; Rosado, Victor Samuel; Silvestri, Julia Marie; Stefan, Nicole Marie; Stokes, Katelyn Anne; Toon, Baleigh Kaye; Wargo, Julia Claire; Wheeler, Bailey Michael; Witte, Jubilee Garwin; Wydra, Brian T.
Grade 12
First honors
Alicki, Hailey Kathleen; Bartel, Dylan James; Bello, Monica Lynette; Benedetti, Kayla Rose; Birenbaum, Hanna Cooper; Blatt, Shana Rachel; Cardellichio, Zachary Michael; Carlson, Kristin Ann; Ceballos, Robert Mitchell; Ciccaglione, Bryce Vincent; Doran, Erin Elizabeth; Enders, David Edward; Fallon, MaryKate Louise; Fernous, Jacqueline Renee; Fitzgerald, Patrick Todd; Gill, Destynee Faith; Glinsky, Samuel James; Gluhanich, Haley Christine; Goff, Eryn Cameron; Gomes, Marissa Lynn; Grisier, Kathleen Elizabeth; Guman, Austin Flynn; Gyger, Kayla Lynne; Harrington, Ryan Patrick; Hart, Kayla Suan; Hartnett, Emily Paige; Kasuba, Jake Edward; Kennedy, Thomas David; Khon, Emily Nahrie; Kubic, Joseph Ander; Kydes, Marina Brianna; Labozzo, Noelle Elizabeth; Laslett, Taylor Lynn; Leary, Patrick Robert; Leson, Stephanie Nicole; Lynch, Robert Maurice; Malangone, Alexia Ann; Manna, Domenico Lucio; Marrone, Olivia Jean; Mastriano, Kevin Peter; Mills, Courtney Bryanna; Mistry, Kayanush Mehernosh; Mixie, Joshua Andrew; Money, Erica Leigh; Netkovick, Victoria Grace; Notholt, David Patrick; Olah, Ryan Lane; Owen, Janae Vetea; Pergolotti, Nicole Maryann; Phelan, Alessandra Mary; Povroznik IV, Stephen Bishop; Price, Amber Jomelle; Raccio, Anthony William; Ritz, Claire Simone; Roma, Amanda Marie; Rotzal, Tiana Paige; Rubenstein, Matthew Leon; Santiago, Karina; Smith, Michaela Star; Srivastava, Priyanka; Sugrue, Sarah Grace; Trapp, Kacie Barbara; Tylutki, Matthew Benjamin; Wilson, Jack Edward; Zacarelli, Jenna Murray;
Grade 9
Second honors
Alldredge, David Benjamin; Babadzhan, Maxim Leon; Bibi, Safina; Bradeen, Ryan William; Brelsford, Dylan Timothy; Burrows, Hope Angelina; Burwell, Jake Reilly; Cappiello, Hollie Ann; Carroll, Jonathan Francis; Chaisson-Fortin, Chania Marie; Chen, Arianna Munyi; Clinton, Austin James; Cofer, Emily Jeanette; Cruciani, Gianna; DeMayo, Nolan Russell; Duhaime, Mikayla Christine; Edmondson, Dana Elizabeth; Elson, Jack Ryan; Gillespy, Gina Marie; Harrison, Elizabeth Hope; Heenan, Tyler James; Hemmann, Alexandra Rena; Jankura, Matthew Michael; Jaser, Mireille Gilberte; Kelliher, Meghan Ann; Kennedy, Matthew Hayes; Knudsen, Eva Kristine; Laggis, Brianna Rose; Lorenzo, Alexander Frederick; Lynch, Connor James; Mayville, Emerson Mary-Ann; McGinnis, Hailey Catherine; Mee, Caraline Mary Alice; Mensik, Serena Willow; Meyer, Evan Alexander; Milewski, Juliana Noel; Mora, Natasha Marie; Musallam, Mikel Imad Aziz; O’Sullivan, Colin John; Ouellette, Olivia Rae; Phelan, Shea Michaela; Powers, Christopher Jacob; Prompovitch, Zachary Michael; Raccio, Nora Elizabeth; Renz, Julia Rose; Rios III, Victor Manuel; Rosado, Peter Anthony; Shannon, Michael Lee; Sportini, Emily Dorothy; Stiffler, Catie Cecile; Takeuchi, Makano Connon; Thomas-Grailich, Destiny Ja; Wilson, Jensen Emily; Wootton, Mark Joseph.
Grade 10
Second honors
Asinas, Emmanuel Joshua; Barbaresi, Nicole Lynn; Barnhill, Ezekiel Armon; Beres, Richard Bromley; Brunson, Michelle Karah; Carino, Kylie Nicole; Ciccaglione, Adrian Christopher; Deboise, Theodore Joseph; Edgeworth, Garrett Joseph; Enders, Ryan Joseph; Eschweiler, Nicole Zofia; Fameli, Alyssa Mary; Fitzgerald, Sarah Alvina; Forlenzo, Jessica Lynn; Geoffrion, Erick Joseph; Glennon, Casey Raymond; Goncalves, Samantha Marie; Guimaraes, Raquel; Henderson, Joshua Liam; Huebner, Joshua Caleb; Jamieson, Kaylee Kamryn; Jennings, Austin Kenneth; Joy III, Charles; Justus, Nicholas Michael; Kiley, Maeve Elizabeth; Kuryla, Kelly Marie; Lasky, Avery Lynn; Luzzi, Sarah Rose; Magowan, Ariel Marie; Malangone, Monica Marie; Mastrianni, Vitina Francesca; McLenithan, Douglas Martin; Muir, Lily Grace; Notholt, Viktoria Rae; Oliver, Quinn McHale; Pastir, Morgan Kate; Rembert, Brianna Dawn; Ricci, Alexander Nicholas; Saltus, Christopher Craig; Samnang, Eric; Sanders, Shannon Kathleen; Simonelli, Angelo; Sinisgalli, Annie Elizabeth; Stiffler, Lily Beth; Stuart, Colby Martin; Szygiel, Kenneth Bernard; Travia, Kimberly Joaquina; Troia, Brianna Nicole; Tuozzola, Juliana Lucia; Turlis, Anthony James; Utz, Alexis Christine; Zak, Cassondra Leigh.
Grade 11
Second honors
Babadzhan, Roman Joseph; Bachman, Melanie Adora; Balado, Roberto Luis; Barbera, Alexandra Rose; Begley, Kaycie Morgan; Bernardo, Samantha Isabelle; Brennan, Jonathan Scott; Cadrin, Tyler James; Conner, Christopher Joseph; Conrad, Dustin L; Coon, James Tsaldaris; Corsi, Andrew Nickolas; Dickovick, Justin Todd; Dudding, Brianna; Edmondson, Luke Joseph; Enders, Samantha Elizabeth; Farrell, Julia Rose; Figueiredo, Gavrielle Elaine; Firmender, Bryan Patrick; Flores, Matthew Daniel; Furda, Catherine Sophia; Giacobbe, Alyssa Marie; Gibbs, Luke William; Gossett, Megan Rose; Hanson, Erica Lynn; Hayes, Olivia Katherine; Hostetler, Aaron Bakri; Hubler, Noah Bradford; Hunt, Kelly Steeves; Johnson, Wyatt Adrian; Jorgensen, Noah David; LaBanca, Kristine Rose; Lambert, Jacob Richard; Lambiase, Tyler Matthew; Lang, Jenna Sabrina; LaPenna, Patrick Rey; Lee, Alyssa M; Leiper, John Edward; Leonard, David James; Levesque, Juliet Li; Lynn, Joseph Anthony; Magowan, Robert Allen; Malik, Casey Abigail; Martinez, Samantha Isabella; Martino, Mark Emil; Mema, Dennis; Minowa, Dylan Tyler; Moon, Sarah Elizabeth; Muoio, Nico Mario; Noyes, Fiona Catherine; O’Brien, Matthew Thomas; Oskooei, Idean; Pereira, Julia Theresa; Quinn, Conor Thomas; Rajewski, Samantha Marie; Raucci, Sarah Rose; Reed, Brittany Amber; Riordan, Katherine Grace; Roth, Julia Elizabeth; Ruocco, Kyle Jason; Salahshurian, Alexander David; Samilenko, Josef John; Savoca, Victoria Grace; Steinlauf, Gabrielle Victoria; Stuart, Thomas Francis; Whitham, Brittany Jean; Worobel, Samuel Thomas.
Grade 12
Second honors
Aiken, Kevin James; Aldridge II, Thomas Lee; Algarin, Katelynn; Antonini, Adam Jeffrey; Blue, Jabriel Myron; Burton, Adrian Perry MacIsaac; Coelho, Mariana M; Cooper, Nicole Beatrice; dos Santos, Claudio Junior Alves; Doty, John Timothy; Fameli, Tyler Joseph; Garland, John Sullivan; Henry, Gabrielle Elizabeth; Hull, Elizabeth Mary; Jackson, Reinaldo Norris; Jason, Matthew Frank; Jerue, Maxwell Lawrence; Jurgot, Nicole Marie; Kefford, Alexander Charles; Kissinger, Paige Sara; Klein, Chase Stirling; Kratzer, Richard Lorenz; Lathuras, Josselin Leigh; Lofthouse, Christian Valentine; Longley, Stephen Loren; Luzzi, Dana Marie; Lynn, Aaron Jon; Mariano, Victor Zipagan; Masciana, Corissa Amelia; Maze, William Robert; McLenithan, David Lewis; McNulty III, Donald Joseph; Mendillo, Ashley Lynn; Meyer, Nicholas Owen; Nevins, Skyler Lynnae; Ortiz, Alisha Aliyah; Patel, Prashant P.; Pelton, Hannah Mary; Powell Jr., Alan James; Radecki, Joseph Stanley; Rua, Amber Lorraine; Rusu, George; Sciancalepore, Adriana Marie; Scott, Gaberial Ryder; Stojanowski, Piotr Sebastian; Tobin, Alexandra Lee; Tuozzola, Salvatore Joseph; Verdura, Gabrielle Nicole; Weissauer, Jennifer Margaret; Wunder, Olivia Grace.