The following students have been named to the first quarter honor roll at Foran High School.

Grade 9

High Honors

Cote, Emma Rae; Cummings, Maggie Rae; DeMarco, Ryan Joseph; Flanagan, Megan; Fucci, Meredith; Gattert, Bailey Charles; Haney, Brooke Marie; Lickteig, Cecelia Margaret; Loo, Olivia Yueli; Malesky, Tessa Grace; Maranets, Olesya N.; Miller, Russell Warren; O'Connor, Mary Rose; Prete, Makenna Nicolett; Roth, Jaelyn Sky; Turner, Hannah Maria; Vogel, Dean Michael; Yang, Adam; Yanik, Andrew John.

Grade 10

High Honors

Ashfaq, Khadija; Bartone, Ryan James; Byers, Hayley Tucker; Chang, Maxfield; Chin, Bonnie Cui; Conner, Lauren Michelle; Corsi, Ava Christine; DeGuzman, Geroan Gean; Deptulski, Alyssa Jane; Dunn, Meghan Brooks; Intelisano, Jessica Skye; Kopstein, Julia Frances; Kummer, Sarah Elisabeth; LaPenna, Julia Rose; Luth, Ryan Downey; Menta, Matteo Paolo; Perna, Anthony Lawrence; Perry, Emma Kathryn; Sciancalepore, Michael Anthony; Tierstein, Robert Louis; Troanska, Sophia Dobromirova; Tunucci, Gabrielle Marie.

Grade 11

High honors

Esposito, Gino Vincent. Fitzpatrick, Mark Robert; Lazdauskas, Kristina; Lickteig, John Henry; Messey, Sydney Elizabeth; Simko, Kimberly Ann; Taylor, Sydney Marquis; Teixeira, Isabella Angelina.

Grade 12

High Honors

Balado, Roberto Luis. Bartone, Joseph Ronald; Carlson, Lindsey Sahlmann; Duffy, Mark Addison;  Firmender, Bryan Patrick; Ganter, Madison Jade; Martinez, Samantha Isabella;  Mohammad, Arbaaz Khan; Truini, Tiffany Margaret; Witte, Jubilee Garwin; Wydra, Brian T.

Grade 9

First Honors

Alfano, Luke Thomas; Bannon, Nolan Mitchell; Briones, Janella Mari; Brogan, Patrick George; Burrows, Lia Grace; Chen, Graham; Connelly, Isabelle Erin; Della Bitta-Falkowski, Kathryn Elaine; DeRosa, Marco Gianni; Deschaine, Reilly; DiStefano, Sydney Elizabeth; Eisenman, Delia Catherine; Farrell, Ryan James; Foley, Addison Margaret; Foss, Jessica Valerie; Fox, Brittney Marie; Ganter, Cameron Mia; Garris, Kaliegh Ryann; Gerstein, Noah John; Giannattasio, Anthony Philip; Haig, Ava Grace; Hannon, Jonathan Miles; Henderson, Kayley June; Hubler, Natalie Grace; Inthapanhya, Samantha; Kissinger, Ben August; Koehler, McKinley Rae; Lamb Jr, James John; Lang, Jordan Patrick; Levesque, Eric Robert; Licata, Abigail Elizabeth; Lingane, Yasmina Coralie; Loewenberg, Kailey Rose; Lopez, Nestor Louis; Lucas, Emma; Lynch, Britney Christine; Maher, Sydney Shannon; Mariano, Jeunne Corrie Zipagan; McGeehan, Mark William; Money, Ryan Daniel; Montano, Jillian Grace; Muhajir, Rewas Ali; Muoio, Gabriella Marie; Olenski, Courtney Erin; O'Neill, Samantha Grace; Pelham, Scott Tyler; Pepe, Bryan Vincent; Ricci, Christopher Daniel; Richards, Abigail Rose; Saltus, Maximillian Matei; Schuld, Amanda Kathleen; Scott-Purdy, Rhane McKenna; Sinisgalli, Samuel Ross; Snyder, Tyler Andrew; Sostilio, Kaylee Alexa; Stokes, Meghan Allan; Strom, Kelly Nicole; Tavitian, Maxwell Brady; Thompson, Shannon Kathleen; Tondora, Caleb Francis; Tuozzola, Lucas Anthony; Vinhais, Zachary Scott; Voges, Anja Elizabeth; Westphal, Emily Ann; Wheeler, Mya Anne; Wright, James.

Grade 10

First Honors

Antonini, Juliette Lise; Babadzhan, Maxim Leon; Bevilacqua, Jillian Annabella; Bonfietti-Csvihinka, Lia; Brennan, Emily Lynn; Brooks, Lindsey Danielle; Buckley, Madeline Grace; Carey, Rebecca Marie; Carlson, Brooke Marie; Conner, Kiersten Leigh; Cruz, Norman Matthew Rodel; Darden, Colby; DeMayo, Nolan Russell; Duhaime, Mikayla Christine; Fernandez, Daniel David; Flanagan, Brian Patrick; Flynn, Shannon Lynne; Garcia, Karen Nicole; Gaul, Ronald Edward; Harrington, Julia Catherine; Heenan, Tyler James; Hoey, Tracy Elizabeth; Huebner, Abigail; James, Alexis Ryen; Kiernan, Katherine Anne; Knudsen, Eva Kristine; Korman, Victor; Lanese, Kevin David; Lavallee, Jason Edward; Leary, Ryan John; Lofthouse, Quinn Sierra Annmar; Longley, Emma Morgan; Lynch, Connor James; May, Allison Condron; McLenithan, Jordan Thomas; Michelson, Ryan Joseph; Milewski, Juliana Noel; Morales, Alexandria Marie; Morton, Sean Patrick; Nunno, Naydu Samantha; Olah, Brandon; Perry, Mikayla Rose; Poffenberger, Addison Flynn; Puri, Arshia; Rodrigues, Matthew John; Saini, Kulnoor Kaur; Shannon, Michael Lee; Shea, Heather Elizabeth; Skuches, Ethan Francis; Sportini, Emily Dorothy; Suech, Erin Elizabeth; Takeuchi, Makano Connon; Teller, Leah Rebecca; Thomas-Grailich, Destiny Ja; Urquia, Matthew Cirigco; Vance, Ryan Evan; Wilson, Jensen Emily.

Grade 11

First Honors

Astram, Julia Marie; Benedetti, Annika Mercedes; Brunson, Julia Lynn; Cakir, Emirhan Ramazan; Caliskan, Ugur; Callahan, Parker Olivia; Carino, Kylie Nicole; Casey, Ashlinn Patricia; Ciccaglione, Adrian Christopher; Cohen, Kyle Stewart; Cole, Kennedy Tayllor; Coleman, Jessie Patricia; Cronin, James David; Fitzgerald, Sarah Alvina; Forlenzo, Jessica Lynn; Garfield, Bailey June; Giannattasio, Francesca; Glennon, Casey Raymond; Hall, Zinnia Amara; Henderson, Joshua Liam; Hennequin, Cody Mark; Hiza, Andrew Jae; Holness, Rochelle Amanda; Homorodean, Paul Alexandru; Jamieson, Kaylee Kamryn; Johnson, Kaitlyn Marion; Jorgensen, Ethan Edward; Klein, Pierce Maxwell; Kovlakas, Ava Marie; Kuryla, Kelly Marie; Lambiase, Taylor Ann; Lanese, Justin Thomas; Lang, Kyle Jameson; Lasky, Avery Lynn; Luzzi, Sarah Rose; Malesky, Carly Faith; Marren, Courtney Rose; McQuade, Jessica Faye; Milewski, Nicholas Vincent; Notholt, Lauren Marie; O'Brien, Alexander M; O'Sullivan, Alexa Maureen; Petrucelli, Christopher John; Pouliot, Hannah Justine; Rosado, Andrue Joseph; Sanders, Shannon Kathleen; Sciuto, Michael Fumiya; Sengstacken, Meghan Haley; Sinisgalli, Annie Elizabeth; Steigbigel, Olivia Lillian; Volosin, Kayla M.

Grade 12

First Honors

Bachman, Melanie Adora; Baker, Brittney Lynne; Barron, Reilee Ann; Beers, Steven Robert; Bennett, Samantha Elizabeth; Bernardo, Samantha Isabelle; Blodgett, Jennifer Mary; Breault, Richard Scott; Broderick, Lindsay Karol; Bromley, Emma Jane Aaron; Brown, Brian Stewart; Buckheit, Katharine Patricia; Conner, Christopher Joseph; Copus, Nathan Thomas; Corris, Sarah Ann; Della Monica, Joseph Stephen; Diglio, Emmarose Vichny; Farrell, Julia Rose; Felner, Abby Olivia; Firmender, Colin Patrick; Flader, Madelyn Rose; Flores, Matthew Daniel; Gaul, Julia Marie; Gerstein, Emma Victoria; Gibbs, Luke William; Giesman-Ginter, Samantha Marie; Gorlick, Maxwell Hofmann; Gossett, Megan Rose; Gowisnock, Kathryn Nicole; Greene, Magdalena Sofia; Hanna, Ethan Salam; Hart, Jonathan Gregory; Hostetler, Aaron Bakri; Hubler, Noah Bradford; Hunt, Kelly Steeves; Kanlong, Ethan Erroz; Koppy, Kathryn Marie; Lambert, Jacob Richard; LaPenna, Patrick Rey; Lingane, Cedrick Hamed; Liontas, Jason; Lynn, Joseph Anthony; Mahroos, Julia Alexandra; Manning, Ryan Mitchell; Martino, Mark Emil; Mauro, Maxwell Christian; McGinnis, Robert Anthony; McVoy, Lyric; Mema, Dennis; Moon, Sarah Elizabeth; Mulligan, Dylan; Muoio, Nico Mario; Newall, Alexa Lynn; Noyes, Fiona Catherine; Oliver, Taylor Ann; Panettieri, Matthew C; Repetsky, Richard Allen; Ribeiro, Marcelo Stapf; Rogers, Brennah Anne; Ruocco, Kyle Jason; Safferstein, Alyssa Marie; Savoca, Victoria Grace; Shaw, Amanda Katelyn; Shehata, Barbara Jean; Silvestri, Julia Marie; Stefan, Nicole Marie; Stokes, Katelyn Anne; Tantimonaco, Joseph Lawrence; Toon, Baleigh Kaye; Tran, Hao Gia; Wheeler, Bailey Michael; Worobel, Samuel Thomas.

Grade 9

Second Honors

Aksoy, Mufit Mike; Carbone, James Louis; Cleary, Meghan Eileen; Cook, Tyler Christopher; DeEll, Justin Fowler; Delcegno, Olivia Rebecca; Edelmann, Alexandra Rose; Fazzino-Little, Tayah Riley; Fedeli, Andrew William; Fitzgerald, Timothy Ryan; French, Jenna Marie; Giordano, Michael Thomas; Goorhigian, Ani Mariam; Grisier, Amanda Rose; Haggerty, Jillian Anna; Hallstrom, Eric Donald; Heiter, Michelle Marie; Hiza, Grace Jung; Holden, Alyssa Marie; House, Daniel Joshua; Jennings, Alexis Gabrielle; Karipidis, Konstantinos; Koppy, Claire Marie; Kresen, Hannah Elizabeth; Kuryla, Thomas; Laforte, Hailey Shea; Laudun, Alexandra Lee; LeBlanc, Jacquelynne Rosemary; Lucas, Abigail; Lucas, Sophie; Malota, Carley Mae; Meireles, Thomas Pennelo; Melillo, Michael E.; Mikan, Lucia Grace; Nguyen, Huyen; O'Connor, Ana Teresa; O'Connor, Damien Joseph; Pincus, Quentin Leo; Piscitelli, Richard Charles; Pokornowski, Kevin Anthony; Preneta, Kevin F; Prosser, Richard Henry; Ross, Claudia Arlene; Rossetti, John Phillip; Semana, Patrick Laguitan; Sinchak, Andrea Catherine; Smith, Jakob George; Steigbigel, Samuel Horatio; Tobin, Daniel Patrick; Tran, Ryan; Wong, Cameron T.; Wright, Scott William; Zahariades, Logan Nicholas; Zak, Erynn Charolette.

Grade 10

Second Honors

Alldredge, David Benjamin; Bennett, Cassandra; Burrows, Hope Angelina; Chen, Arianna Munyi; Clinton, Austin James; Connor, Natalie Victoria; Coughlin, Mackenzie Ryan; DiVincenzo, Bryan Thomas; Edmondson, Dana Elizabeth; Elson, Jack Ryan; Fernandez, Louise; Furst, Alexis Lucia Sidney; Guerrero, Michael Robert; Harrison, Elizabeth Hope; Hemmann, Alexandra Rena; Hills, Joseph Michael; Hubler, Jared William; Jans, Sem Wille; Keefe, Bryan Joseph; Kelliher, Meghan Ann; Kennedy, Matthew Hayes; Khan, Qasim Ahmad; Kliff, Samantha; Kokenos, Ashley Peri; Kwalek, Emily Nicole; Laggis, Brianna Rose; Laychak, Grace Victoria; Lorenzo, Alexander Frederick; Macisco, Craig Thomas; Mayville, Emerson Mary-Ann; Meyer, Evan Alexander; Mitchell, Madeline Rose; Mora, Natasha Marie; Musallam, Mikel Imad Aziz; O'Sullivan, Colin John; Ouellette, Olivia Rae; Paine, Rebecca Ann; Phelan, Shea Michaela; Pierelli, Paul Frank; Pierpont, Samantha Catherine; Popel, Brandon Myron; Portoff, Gayle Lydia; Raccio, Nora Elizabeth; Riggott, Brendon William; Rios III, Victor Manuel; Romero, Justin Yahshua; Rossini, Jordan Emil; Stiffler, Catie Cecile; Thomas, Christopher Robert; Yuliawan, Lauren Christina; Zeb, Sawera; Zhao, Ryan Alexander.

Grade 11

Second Honors

Alfano, James John; Angileri, Kyra Irene; Beres, Richard Bromley; Carroll, Michael Peter; Collins, Owen Patrick; Comacho, Brandon Jeremy; Contaras, Kalysta; Coppola, Kayla Rose; DeSousa, Hannah Marie; DiNatale, Lance Anthony; Edgeworth, Garrett Joseph; Elmer, Jonathan Edward; Enders, Ryan Joseph; Eschweiler, Nicole Zofia; Fraleigh, Jonathan Wall; Franke, Albert William; Galaburri, Elizabeth Ann; Gallipoli, Troy Garrett; Glinsky, Benjamin Spencer; Goglia, Christopher Michael; Gray, Milani Jazlyn; Griffin, Ryan James; Harlow, Keith James; Hartlett, Emily Marie; Huber, Brett Raymond; Huebner, Joshua Caleb; Jaser, Genevieve Anne; Jennings, Austin Kenneth; Justus, Nicholas Michael; Kozek, Matthew Joseph; Kwalek, Kevin Ozgood; Lynch, Steven Michael; Magowan, Ariel Marie; Malangone, Monica Marie; Mata, Hannah Marie; Mendillo, Amanda Marie; Mercado, Jaicy Lamar; Moretti, Elijah Scott; Morse, Rebecca Elizabeth; Muir, Lily Grace; Notholt, Viktoria Rae; Oliver, Quinn McHale; Panzella, William Paul; Parisi, Caitlyn Elizabeth; Pastir, Morgan Kate; Patton, Taylor Rose; Pudill, Christopher Walter; Rembert, Brianna Dawn; Ricci, Alexander Nicholas; Rosen, Andrew Koby; Saltus, Christopher Craig; Simonelli, Angelo; Soerensen, Steven Daniel; Strom, Jake Bradford; Tavitian, Zachary John; Taylor, Colton Rutherford; Utz, Alexis Christine; Vollano, Nicolas Tomas; Zak, Cassondra Leigh.

Grade 12

Second Honors

Ambrose, Janae Ariana; Babadzhan, Roman Joseph; Barrett, Sarah Ye Eun; Begley, Kaycie Morgan; Buckley, Hannah Rose; Cavender, Zachary Mitchel; Ciolino, Michelle Alise; Coon, James Tsaldaris; Corsi, Andrew Nickolas; Dana, Nicholas Spence; DeMarco, Shaun Christopher; Dillman, Erin Christine; Donnelly, Jordan Paul; Dudding, Brianna; Edmondson, Luke Joseph; Enders, Samantha Elizabeth; Figueiredo, Gavrielle Elaine; Fitzgerald, Benjamin Scott; Flynn, Christopher John; Greenspan, Kyle Jason; Grinder, Patrick Robert; Harrison, Emily Faith; Hart, Alexa Elizabeth; Hayes, Olivia Katherine; Henry, Natalie Alexandra; Hovey, Michelle; Ives, Alexandra Lee; Johnson, Wyatt Adrian; Jorgensen, Noah David; Keller, Reed Christopher; Kopatch, Sam Michael; Lambiase, Serena Anne; Lambiase, Tyler Matthew; Lang, Jenna Sabrina; Lee, Alyssa M; Leiper, John Edward; Lenhart, Kevin Patrick; Leonard, David James; Levesque, Juliet Li; Malik, Casey Abigail; McCready, Susan Elizabeth-Helen; Minowa, Dylan Tyler; Morgan, Sabrina Jo; Morse, Brandon Michael; Mucciacciaro, James Ronald; Musallam, Marseil Imad; Ourfalian, Erica Claire; Pereira, Julia Theresa; Pierpont, Alec Keegan; Quinn, Conor Thomas; Raucci, Sarah Rose; Recto, Pocholo Gonzales; Riordan, Katherine Grace; Rivera, Drew Joseph; Roth, Julia Elizabeth; Salomone, Emily Marie; Sanchez-Garcia, Mateo Antonio; Simses, Clayton William; Stanford, Hunter Quaid; Steinlauf, Gabrielle Victoria; Stuart, Thomas Francis; Townsend, Jordan Tylee; Tranquilli, Alyssa Marie; Vanchot, Nicolas Edward; Woodcock, Shawn Everett.