(2018) The following students were named to the honor roll for the fourth quarter at Foran High School.

High Honors

Grade 9

Kaitlyn Adkins,  Benjamin Carlson,  Paige Carlson, Kathleen Chang,  Lily Cummings-Danehy, Emma Davies,  Jessie D'Avignon, Devin DeMarco, Brett Dumais,  Kayleigh Hackett, Eric Haig, Emily Jankura, Robin Jans,  Emma Jerue, Amanda Kenney, Emily Koehler-Zieman, Thomas Kummer,  Soledad Meade, Isabel Morales, Kellan Neely, Han Nguyen, Mia Nittoly,  Eleanor Noyes, Kaylee Phung, Kyriake Robotis, Makenna Rozzi, Mary Weissauer,  Mary Wydan

Grade 10

Brianna Aguilar, Emma Bell, Anthony Ljuljdjurovic, Sean Park, Mirza Wahida

Grade 11

Emma Cote, Margaret Cummings, Ryan DeMarco, Megan Flanagan, Addison Foley, Meredith Fucci, Cameron Ganter, Brooke Haney, Natalie Hubler, Yasmina Lingane, Sophie Lucas, Mattigan Lynch, Tessa Malesky, Abigail Richards, Jaelyn Roth, Kelly Strom, Hannah Turner, Zachary Vinhais, Dean Vogel, Shannon Winters

Grade 12

Alianna Agovino, Juliette Antonini, Bonnie Chin, Kiersten Conner, Lauren Conner, Ronald Gaul, Tracy Hoey, Katherine Kiernan, Sarah Kummer, Ryan Luth, Serena Mensik, Matteo Menta, Naydu Nunno, Brandon Olah, Michael Sciancalepore, Kaitlyn Shaw, Gabrielle Woodward

First Honors

Grade 9

Wesley Buzelle, Shea Carroll, Iris Chen, Daniya Chopra, Melody Christopher, Jenna Cichowski, Kensye Cocchia, Aidan Deschaine, Charlotte Dworski, Ethan Edmondson, Nico Esposito, Patrick Fallon, Griffin Foley, Catherine Giuntoli, Jillian Goldbeck, Lauren Heenan, Cole Heitmann, Kevin Huang, Noelle Joobeur, Wahaab Khan, Misai Lam, Audrey Lane, Talia Lascari, Ryan Marren, Michael Maurice, Ryan Morton, Chloe Oliver, Lydia O'Malley, Mark Paine, Katherine Parker, Christian Piscitelli, Amanda Queiroz, Joshua Riznyk, Benjamin Rothchild, Colin Saldaris, Isabella Salvador, Emma Sirico, Ria Srivastava, Ashley Taylor, Shayleen Trinidad, Shayna Turner, Abigail Woodward

Grade 10

Jaden Bonfietti-Csvihinka, Mackenzie Buffham, Lucas Burgard, Anthony Capua, Malcolm Chavez, Marguerite Collette, Casey Coon, Kathryn Dennis, Amy Eidelman, Dylan Fernandez, Leandra Fernandez, Pauline Fernandez, Shannon Franze, Natalie Goncalves, Leigha Howland, Kelsey Jamieson, Anna Jani, Andrew Janik, Andre Jin, Kayla Jurzyk, Trevanna Kandrach, Matthew Kiernan, Jennifer Kirk, Gia Lambiase, Grace Lavallee, Gavin Lermayer, David Lin, Sarah Lockwood, Maxine Lynch, Jordan Macdonald, Corina Massey, Pedro Mata, Brendan May, Isabella McPadden, Anna Melton, Isabel Messore, Lauren Nieman, Clea O'Neil, Gavin Paul, Hannah Pokornowski, Emin Sarabsky, John Shannon, Lily Smith, Logan Stafford, Samantha Sutton, Austin Vance, Nia Vereen, Macy Vital, Jacob Willey

Grade 11

Patrick Brogan, Lia Burrows, Veronika Chapelska, Graham Chen, Isabelle Connelly, Kathryn Della Bitta-Falkowski, Marco DeRosa, Reilly Deschaine, Alexandra Edelmann, Delia Eisenman, Jessica Foss, Kaliegh Garris, Anthony Giannattasio, Michael Giordano, Amanda Grisier, Ava Haig, Eric Hallstrom, Jonathan Hannon, Konstantinos Karipidis, Umer Khan, Ben Kissinger, Claire Koppy, Hailey Laforte, Tiffani Lara, Alexandra Laudun, Jacquelynne LeBlanc, Eric Levesque, Alexis Libero-Smith, Abigail Licata, Cecelia Lickteig, Kailey Loewenberg, Olivia Loo, Nestor Lopez, Emma Lucas, Britney Lynch, Emily Mager, Jeunne Mariano, Thomas Meireles, Lucia Mikan, Alexander Mingrone, Ryan Money, Jillian Montano, Allie Moore, Wendylicent Moret-Roman, Rewas Muhajir, Gabriella Muoio, Sofia Nazeer, Huyen Nguyen, Damien O'Connor, Samantha O'Neill, Carmen Pozo del Castillo, Kevin Preneta, Makenna Prete, Christopher Ricci, John Rossetti, Michael Savo, Andrea Sinchak, Samuel Sinisgalli, Kaylee Sostilio, Samuel Steigbigel, Meghan Stokes, Shannon Thompson, Ryan Tran, Julia Treichel, Lucas Tuozzola, Anja Voges, Emily Westphal, Adam Yang, Ryan Zarnoch

Grade 12

David Alldredge, Nicholas Barrieau, Ryan Bartone, Cassandra Bennett, Letizia Braglia, Joshua Brennan, Nicholas Cappello, Brooke Carlson, Arianna Chen, Liam Chrzanowski, Gianna Cruciani, Norman Cruz, Geroan DeGuzman, Nolan DeMayo, Alyssa Deptulski, Hailey Dudding, Mikayla Duhaime, Dana Edmondson, Brianna Gardner, Gina Gillespy, Julia Harrington, Agatha Holland, Jared Hubler, Abigail Huebner, Jessica Intelisano, Sem Jans, Samantha Kliff, Ashley Kokenos, Julia Kopstein, Emily Kwalek, Brianna Laggis, Alexander Lorenzo, John Lott, Connor Lynch, William Mauro, Allison May, Caraline Mee, Ryan Michelson, Alexandria Morales, Sean Morton, Olivia Ouellette, Anthony Perna, Shea Phelan, Nora Raccio, Elisa Ramirez, Brendon Riggott, Jordan Rossini, Kulnoor Saini, Heather Shea, Ethan Skuches, Brandon Soriano, Erin Suech, Makano Takeuchi, Leah Teller, Christopher Thomas, Robert Tierstein, Robert Tierstein, Matthew Urquia, Ryan Vance, Ryan Vieira, Richard Whitten, Jensen Wilson

Second Honors

Grade 9

Daniel Abate, Ava Abbotts, Maegan Alderman, Madison Babcock, Patrick Barron, Jacob Bellini, Isabel Blanco, Tatyanna Bun, Anna Byers, Sarah Casey, Sofia Catalano, Nathan Chen, Ava Ciambriello, Nico Clayton, Stephanie Cusanelli, Kaitlyn Dalby, Madison DeBiase, Sierra Drake, Benjamin Geier, William Hartnett, William Johnson, Nicole Jones, Raffi Kapikian, Samantha Lambert, Tori Lanese, Jordan LaRocca, Henry Leonard, Asia Lewis, Emily McNulty, Tori Miller, Olivia Ortiz, Christopher Pagan, Maci Pastir, Ethan Pereira, Skylar Porter, Hallie Riggott, Jesse Rohleder, Andrew Rozzi, Aidan Schumann, Renzo Silva, Brittany Soriano, Theodore Stanton, Bryan Thompson, Alexandrea Velez, Jaime Visocchi, Kaya Vital, Cate Wrigley

Grade 10

Leslie Akuffo, Abigail Aldrich, Vaishnavi Bulusu, Alexis Burwell, Richard Carino, Evelyn Cespedes, Ashley Ciesluk, Alexander Conte, William Corkery, Alexa Corsa, Daniel Cronin, Anthony Davis, Ciara DeMott, Anthony DiPietro, Zoe Eichner, Isaiah Fazio, Caroline Galaburri, Jason Giambra, Jack Glinsky, Jessica Gluhanich, Tyler Griffin, Benjamin Grunow, Jack Jezierny, Ryan Jordan, Stavros Kikis, Hannah Kupson, Dylan Kyek, Justin LaBanca, Haley Marshall, Matthew Martin, Ethan McVoy, Isabela Meade, Jonfranco Menta, Ariana Montero, Jason Olexovitch, Caden Ondek, William Phelan, Nicholas Phillips, Isabella Pietrosanti, Samuel Poffenberger, Nicholas Porrello, Zoe Pringle, Renee Robles, Matthew Rothchild, Gary Safferstein, Isabelle Thrun, David Torgerson, Ryan Torres, Mia Tunucci, Roma Ubaldi, Nya Vereen, Thomasina Warrington, Emily Wheaton, Michael Young

Grade 11

Charlotte Ardrey, Evan Broderick, James Carlson, Samuel Carlson, Tyler Cook, Nicholas Costantini, Justin DeEll, Sky Farrace, Gabrielle Foster, Jenna French, Noah Gerstein, Jack Greenspan, Michelle Heiter, Kayley Henderson, Grace Hiza, Samantha Inthapanhya, William Ives, Alexis Jennings, Nicholas Keller, Hannah Kresen, Lavinia Labrias, Gerald Lawrence, Carley Malota, Olesya Maranets, Sydney Marion, Mark McGeehan, Michael Melillo, Ana O'Connor, Courtney Olenski, Brandon Park, Richard Piscitelli, Kevin Pokornowski, Richard Prosser, Katelyn Regan, Tyler Ruocco, Mackenzie Saad, Maxwell Tavitian, Regan Taylor, Sabrina Teixeira, Caleb Tondora, Taylor Troiano, Stephen Urquia, Bell West, Mya Wheeler, Scott Wright, Logan Zahariades, Erynn Zak

Grade 12

Ryan Bradeen, Dylan Brelsford, Lindsey Brooks, Madeline Buckley, Hope Burrows, Rebecca Carey, Jonathan Carroll, Maxfield Chang, Natalie Connor, Ava Corsi, Mackenzie Coughlin, Colby Darden, Nicholas DeBiase, Meghan Dunn, Jack Elson, Louise Fernandez, Brittney Fox, Kayla Fratarcangeli, Alexis Furst, Tyler Geanacopoulos, Elizabeth Harrison, Alexandra Hemmann, Alexis James, Navneet Kaur, Bryan Keefe, Eva Knudsen, Kevin Lanese, Grace Laychak, Ryan Leary, Quinn Lofthouse, Craig Macisco, Emerson Mayville, Evan Meyer, Aaron Miller, Natasha Mora, Mikel Musallam, Rebecca Paine, Paul Pierelli, Addison Poffenberger, Brandon Popel, Michael Rees, Alexandra Rivera, Elias Sanchez-Garcia, Michael Shannon, Morgan Siedenburg, Ja'Nyha Snell, Catie Stiffler, Destiny Thomas-Grailich, Gabrielle Tunucci, Devon Verma, Mark Wootton, Lauren Yuliawan, Ryan Zhao