The following Foran High School students were named to the honor roll for the third quarter.
Grade Nine
High honors
Ashfaq, Khadija; Bartone, Ryan James; Chin, Bonnie Cui; Conner, Kiersten Leigh; Conner, Lauren Michelle; DeGuzman, Geroan Gean; Deptulski, Alyssa Jane; Dunn, Meghan Brooks; Huebner, Abigail; Keefe, Bryan Joseph; Kiernan, Katherine Anne; Kopstein, Julia Frances; Kummer, Sarah Elisabeth; Luth, Ryan Downey; Menta, Matteo Paolo.
Morton, Sean Patrick; Perna, Anthony Lawrence; Perry, Emma Kathryn; Pierelli, Paul Frank; Saini, Kulnoor Kaur; Sciancalepore, Michael Anthony; Skuches, Ethan Francis; Teller, Leah Rebecca; Troanska, Sophia Dobromirova; Yuliawan, Lauren Christina.
First honors
Agovino, Alianna; Bennett, Cassandra; Bevilacqua, Jillian Annabella; Brennan, Emily Lynn; Brooks, Lindsey Danielle; Buckley, Madeline Grace; Byers, Hayley Tucker; Cappiello, Hollie Ann; Carlson, Brooke Marie; Chang, Maxfield; Clinton, Austin James; Corsi, Ava Christine; Coughlin, Mackenzie Ryan; Cruz, Norman Matthew Rodel; DeMayo, Nolan Russell.
Duhaime, Mikayla Christine; Fernandez, Louise; Flynn, Shannon Lynne; Furst, Alexis Lucia Sidney; Garcia, Karen Nicole; Gaul, Ronald Edward; Harrington, Julia Catherine; Heenan, Tyler James; Hoey, Tracy Elizabeth; Hubler, Jared William; Intelisano, Jessica Skye; Kelliher, Meghan Ann; Kennedy, Matthew Hayes; Knudsen, Eva Kristine; Kokenos, Ashley Peri.
Korman, Victor; Kwalek, Emily Nicole; Laggis, Brianna Rose; Lanese, Kevin David; Lavallee, Jason Edward; Leary, Ryan John; Lofthouse, Quinn Sierra Annmar; Longley, Emma Morgan; Lott, John Christopher; Lynch, Connor James; May, Allison Condron; Mensik, Serena Willow; Michelson, Ryan Joseph; Morales, Alexandria Marie.
Musallam, Mikel Imad Aziz; Nunno, Naydu Samantha; Olah, Brandon; Perry, Mikayla Rose; Poffenberger, Addison Flynn; Puri, Arshia; Shannon, Michael Lee; Shaw, Kaitlyn Mae; Shea, Heather Elizabeth; Sportini, Emily Dorothy; Suech, Erin Elizabeth; Takeuchi, Makano Connon.
Thomas, Christopher Robert; Tunucci, Gabrielle Marie; Urquia, Matthew Cirigco; Vance, Ryan Evan; Vanchot, Jacqueline Marie; Wilson, Jensen Emily; Woodward, Gabrielle Cecelia; Zeb, Sawera.
Second honors
Alldredge, David Benjamin; Antonini, Juliette Lise; Babadzhan, Maxim Leon; Bakx, David Peter; Bibi, Safina; Brelsford, Dylan Timothy; Burwell, Jake Reilly; Canfield Feitel, Cory Robert Hunter; Carey, Rebecca Marie; Chaisson-Fortin, Chania Marie; Chen, Arianna Munyi; Connor, Natalie Victoria; Cruciani, Gianna; DeBiase, Nicholas Peter.
Dudding, Hailey Autumn; Edmondson, Dana Elizabeth; Elson, Jack Ryan; Geanacopoulos, Tyler John; Gillespy, Gina Marie; James, Alexis Ryen; Jankura, Matthew Michael; Kliff, Samantha; LaPenna, Julia Rose; Lorenzo, Alexander Frederick; Lynn, Nicholas Scott; McGinnis, Hailey Catherine; McLenithan, Jordan Thomas; Mee, Caraline Mary Alice.
Mendola, Kalie Nicole; Meyer, Evan Alexander; Milewski, Juliana Noel; Mitchell, Madeline Rose; Mora, Natasha Marie; O'Sullivan, Colin John; Ouellette, Olivia Rae; Phelan, Shea Michaela; Popel, Brandon Myron; Powers, Christopher Jacob; Prompovitch, Zachary Michael; Raccio, Nora Elizabeth; Renz, Julia Rose; Rios III, Victor Manuel.
Rivera, Alexandra Chiana; Rodrigues, Matthew John; Rosado, Peter Anthony; Siedenburg, Morgan Casey; Stiffler, Catie Cecile; Stuart, Kyle Davidson; Vieira, Ryan Victor; Whitten, Richard Alan; Willey, Patrick John; Wisniewski, Taylor Nicole; Wootton, Mark Joseph.
Grade 10
High honors
Caprio, Amanda; Casey, Ashlinn Patricia; Coleman, Jessie Patricia; Contaras, Kalysta; Cronin, James David; Esposito, Gino Vincent; Fox, Jordan Taylor; Hall, Zinnia Amara; Hiza, Andrew Jae; Kovlakas, Ava Marie; Lazdauskas, Kristina; Lickteig, John Henry; Malesky, Carly Faith; Messey, Sydney Elizabeth; O'Brien, Alexander M; Sengstacken, Meghan Haley; Simko, Kimberly Ann; Steigbigel, Olivia Lillian; Taylor, Sydney Marquis; Teixeira, Isabella Angelina;
First honors
Astram, Julia Marie; Benedetti, Annika Mercedes; Bevino, Michael Thomas; Brunson, Julia Lynn; Champagne, Molly Sarah; Ciccaglione, Adrian Christopher; Cohen, Kyle Stewart; Coppola, Kayla Rose; DiNatale, Lance Anthony; Fitzpatrick, Mark Robert; Gallipoli, Troy Garrett; Gemignani, Nicole Lynn; Giannattasio, Francesca; Goglia, Christopher Michael; Guimaraes, Raquel; Hennequin, Cody Mark.
Holness, Rochelle Amanda; Homorodean, Paul Alexandru; Hoyt, Samantha Rose; Huber, Brett Raymond; Huebner, Joshua Caleb; Jaser, Genevieve Anne; Jezierny, Allison Marie; Jorgensen, Ethan Edward; Klein, Pierce Maxwell; Lambiase, Taylor Ann; Lanese, Justin Thomas; Lasky, Avery Lynn; Leson, Michael William; Lynch, Steven Michael.
Marren, Courtney Rose; Mata, Hannah Marie; McLenithan, Douglas Martin; McQuade, Jessica Faye; Milewski, Nicholas Vincent; Muir, Lily Grace; Notholt, Lauren Marie; O'Sullivan, Alexa Maureen; Panzella, William Paul; Parisi, Caitlyn Elizabeth; Petrucelli, Christopher John; Pouliot, Hannah Justine; Rosa, Salvatore; Saltus, Christopher Craig.
Sanders, Shannon Kathleen; Sciuto, Michael Fumiya; Sicotte, Brittney Leigh; Sinisgalli, Annie Elizabeth; Soerensen, Steven Daniel; Stoto, Marissa Spencer; Vella, Andre Damian; Volosin, Kayla M; Young, Ryan Scott.
Second honors
Alfano, James John; Angileri, Kyra Irene; Asinas, Emmanuel Joshua; Barnhill, Ezekiel Armon; Beres, Richard Bromley; Brenes, Ryan Alexander; Callahan, Parker Olivia; Carino, Kylie Nicole; Carpenter, Jonathan Scott; Carroll, Michael Peter; Cole, Kennedy Tayllor; Enders, Ryan Joseph; Eschweiler, Nicole Zofia; Fitzgerald, Sarah Alvina; Forlenzo, Jessica Lynn.
Foss, Nicholas James; Garfield, Bailey June; Geoffrion, Erick Joseph; Giacobbe, Ashley Rose; Glennon, Casey Raymond; Goncalves, Samantha Marie; Greene, Erin Eason; Griffin, Ryan James; Henderson, Joshua Liam; Higgins, William Raymond; Iannotti, Alexandra Claire; Jamieson, Kaylee Kamryn; Jennings, Austin Kenneth; Johnson, Kaitlyn Marion; Joy III, Charles; June, Alexander Grant; Kiley, Maeve Elizabeth.
Kuryla, Kelly Marie; Kwalek, Kevin Ozgood; Labozzo, Anthony Joseph; Ljuljdjurovic, Peter George; Luzzi, Sarah Rose; Malangone, Monica Marie; Mastrianni, Vitina Francesca; McCready, Susan Elizabeth-Helen; Moretti, Elijah Scott; Morse, Rebecca Elizabeth; Notholt, Viktoria Rae; Pastir, Morgan Kate; Patton, Taylor Rose; Pellegrino, Christopher William; Pudill, Christopher Walter; Ricci, Alexander Nicholas.
Rosado, Andrue Joseph; Rotzal, Thomas Anthony Otto; Samnang, Eric; Smith, Sean Joseph; Stiffler, Lily Beth; Stoto, Michael Victor; Szygiel, Kenneth Bernard; Taylor, Colton Rutherford; Troia, Brianna Nicole; Tumendemberel, Battseren; Tuozzola, Juliana Lucia; Turlis, Anthony James; Zak, Cassondra Leigh; Zavaglia, Nicholas Gerald.
Grade 11
High honors
Aliberti, Chelsea Marie; Bartone, Joseph Ronald; Duffy, Mark Addison; Felner, Abby Olivia; Greene, Magdalena Sofia; Hanna, Ethan Salam; Leiper, Scott Daniel; Malik, Casey Abigail; Tran, Hao Gia; Truini, Tiffany Margaret.
First honors
Barron, Reilee Ann; Bennett, Samantha Elizabeth; Blodgett, Jennifer Mary; Breault, Richard Scott; Broderick, Lindsay Karol; Brown, Brian Stewart; Buckheit, Katharine Patricia; Buckley, Hannah Rose; Carlson, Lindsey Sahlmann; Conner, Christopher Joseph; Cornell, Charles Tyler; Dana, Nicholas Spence; Dickovick, Justin Todd; Diglio, Emmarose Vichny; Farrell, Julia Rose; Figueiredo, Gavrielle Elaine; Firmender, Bryan Patrick; Firmender, Colin Patrick; Flader, Madelyn Rose.
Flores, Matthew Daniel; Furda, Catherine Sophia; Ganter, Madison Jade; Gaul, Julia Marie; Gauthier, Brooke Elizabeth; Gerstein, Emma Victoria; Giesman-Ginter, Samantha Marie; Gorlick, Maxwell Hofmann; Gosselin, Kayla Grace; Gowisnock, Kathryn Nicole; Henry, Natalie Alexandra; Keller, Reed Christopher; Kubic, Hannah Grace.
Lambert, Jacob Richard; Lingane, Cedrick Hamed; Lynn, Joseph Anthony; McVoy, Lyric; Morgan, Sabrina Jo; Mulligan, Dylan; Newall, Alexa Lynn; Oliver, Taylor Ann; Ourfalian, Erica Claire; Recto, Pocholo Gonzales; Rosado, Victor Samuel; Roth, Julia Elizabeth.
Savoca, Victoria Grace; Shehata, Barbara Jean; Stefan, Nicole Marie; Stokes, Katelyn Anne; Szalkiewicz, Sydney Amela; Toon, Baleigh Kaye; Wargo, Julia Claire; Wheeler, Bailey Michael; Witte, Jubilee Garwin; Wydra, Brian T.
Second honors
Babadzhan, Roman Joseph; Bachman, Melanie Adora; Balado, Roberto Luis; Barrett, Sarah Ye Eun; Begley, Kaycie Morgan; Bernardo, Samantha Isabelle; Bromley, Emma Jane Aaron; Chan, Steven Chi-Chung; Conrad, Dustin L; Corris, Sarah Ann; Corsi, Andrew Nickolas.
Della Monica, Joseph Stephen; Edmondson, Luke Joseph; Edwards, Tori Alexandra; Enders, Samantha Elizabeth; Flanagan, Molly Elizabeth; Foster, Stacy Lynn; Giacobbe, Alyssa Marie; Gossett, Megan Rose; Greenspan, Kyle Jason; Hayes, Olivia Katherine; Hostetler, Aaron Bakri; Hubler, Noah Bradford; Hunt, Kelly Steeves; Izzo, Daniel Robert.
Jorgensen, Noah David; Klass, Justin Karl; LaBanca, Kristine Rose; Lambiase, Serena Anne; Lambiase, Tyler Matthew; LaPenna, Patrick Rey; Lavallee, Jessica Elaine; Leiper, John Edward; Leonard, David James; Levesque, Juliet Li; Liu, Hanxin Jane; Martino, Mark Emil; Mauro, Maxwell Christian; McGinnis, Robert Anthony; Mieles, Jonathan Manuel.
Minowa, Dylan Tyler; Mitchell, Samantha Blake; Moon, Sarah Elizabeth; Morse, Brandon Michael; Muoio, Nico Mario; O'Brien, Matthew Thomas; Oskooei, Idean; Paskiewicz, Kayleigh Marie; Porter, Matthew Richard; Quinn, Conor Thomas; Rajewski, Samantha Marie; Raucci, Jillian Shea; Raucci, Sarah Rose; Reed, Brittany Amber; Repetsky, Richard Allen.
Riordan, Katherine Grace; Ruocco, Kyle Jason; Safferstein, Alyssa Marie; Salahshurian, Alexander David; Silvestri, Julia Marie; Steinlauf, Gabrielle Victoria; Stevens, Tyler M.; Stuart, Thomas Francis; Whitaker, Madison Carey-Black; Woodcock, Shawn Everett;
Grade 12
High honors
Borden, Kali Kathryn; Bump, Meredith Louise; Ciccaglione, Bryce Vincent; Doran, Erin Elizabeth; Jin, Annie Xu; Kydes, Marina Brianna; Labozzo, Noelle Elizabeth; Lockwood, Kyle Charles; Mailloux, Savannah Elise; Sheridan, Kristen Bridget; Trapp, Kacie Barbara.
First honors
Abulhab, Zena; Aguirre, Thomas; Alicki, Hailey Kathleen; Arsenault, Shaina Elizabeth; Bartel, Dylan James; Bello, Monica Lynette; Benoit, Jacques David; Carrano, Matthew Christopher; Ceballos, Robert Mitchell; dos Santos, Claudio Junior Alves.
Enders, David Edward; Fallon, MaryKate Louise; Gill, Destynee Faith; Glinsky, Samuel James; Gluhanich, Haley Christine; Goff, Eryn Cameron; Gomes, Marissa Lynn; Grinder, Zoe Elizabeth; Gyger, Kayla Lynne; Hammer, Eric Paul; Harrington, Ryan Patrick; Hartnett, Emily Paige; Holden, Brianne Elizabeth; Hull, Elizabeth Mary.
Jurgot, Nicole Marie; Kemp, Danielle Nicole; Laslett, Taylor Lynn; Lenz, Drew Austin; Lofthouse, Christian Valentine; Lynch, Robert Maurice; Marrone, Olivia Jean; McLenithan, David Lewis; Mills, Courtney Bryanna; Mistry, Kayanush Mehernosh; Mixie, Joshua Andrew.
Notholt, David Patrick; Pala, Carly Jaser; Pergolotti, Nicole Maryann; Phelan, Alessandra Mary; Price, Amber Jomelle; Raccio, Anthony William; Radecki, Joseph Stanley; Rotzal, Tiana Paige; Rubenstein, Matthew Leon; Santiago, Karina; Smith, Michaela Star; Teller, Joshua Andrew; Turiano, Madeline Olivia; Tylutki, Matthew Benjamin; Zinsky, Leah Anne.
Second honors
Alicki, Matthew Joseph; Antonini, Adam Jeffrey; Barone, Christian Charles; Benedetti, Kayla Rose; Birenbaum, Hanna Cooper; Blue, Jabriel Myron; Burton, Adrian Perry MacIsaac; Buzelle, Joseph Ryan; Carlson, Kristin Ann; DeConne, Isabella; Fernous, Jacqueline Renee.
Fitzgerald, Patrick Todd; Garland, John Sullivan; Grisier, Kathleen Elizabeth; Guman, Austin Flynn; Hart, Kayla Suan; Kasuba, Jake Edward; Kennedy, Thomas David; Khon, Emily Nahrie; Kissinger, Paige Sara; Kratzer, Richard Lorenz; Kurata, Katherine Chieko; Laggis, Robert Nicholas; LaRocca, Joshua Avery; Laslett, Julia Nicole.
Lathuras, Josselin Leigh; Lauro, Caitlin Nicole; Leary, Patrick Robert; Leson, Stephanie Nicole; Luzzi, Dana Marie; Malangone, Alexia Ann; Manna, Domenico Lucio; Marable, Tyree James; Maruottolo, Matthew William; Masciana, Corissa Amelia; Mastriano, Kevin Peter; McDonald, Makenzie Breonna; McNulty, Donald Joseph; Money, Erica Leigh; Morgan Jr, Jeff Emery; Netkovick, Victoria Grace; Osborne, Trevor Carl; Patel, Prashant P.; Portoff, Amanda Rachael; Povroznik, Stephen Bishop.
Ritz, Claire Simone; Roma, Amanda Marie; Sciancalepore, Adriana Marie; Shahabadi, Maryam Fatima; Srivastava, Priyanka; Sugrue, Sarah Grace; Tobin, Alexandra Lee; Torrens, Michael Anthony; Tuozzola, Salvatore Joseph; Verdura, Gabrielle Nicole; Vieira, Kaitlyn Marie; Weissauer, Jennifer Margaret; Wilson, Jack Edward; Wunder, Olivia Grace; Zacarelli, Jenna Murray.