Following is the East Shore Middle School honor roll for trimester 1.

High Honors

Grade 8

Nicole Benedetti, Allison Bennett, Vaishnavi Bulusu, Lucas Burgard,

Alexis Burwell, Anthony Capua, May Cervone, Marguerite Collette,

Alexander Conte, Casey Coon, Sara Davies, Amy Eidelman, Thomas Ellis,

Natalie Goncalves,Tyler Griffin,Leigha Howland,Andrew Janik,Trevanna Kandrach,Matthew Kiernan,Christopher Kiley,Jenna King,Risha Kothari,Grace Lavallee,Sarah Lockwood,Staci Mann,Haley Marshall,Corina Massey,Brendan May,Isabella McPadden,Anna Melton,Isabel Messore,Lauren Nieman,Nicole North,Kaylee Osborne,Gavin Paul,William Phelan,Isabella Pietrosanti,Hannah Pokornowski,Sara Portoff,Zoe Pringle,Max Queiroz,Renee Robles,Matthew Rothchild,Jacqueline Santiago,Lily Smith, Macy Vital

Grade 7

Kaitlyn Adkins,Benjamin Carlson,Paige Carlson,Iris Chen,Daniya Chopra,Jenna Cichowski,Lily Cummings-Danehy,Kaitlyn Dalby,James Dalby Jr.,Emma Davies, Jessie D'Avignon, Madison DeBiase, Jack DiCicco, Elizabeth Dong, Brett Dumais, Feyzanur Efe, Patrick Fallon, Jillian Goldbeck, Patrick Griffin, Kayleigh Hackett, Eric Haig, Lauren Heenan, Cole Heitmann, Jacob Ilama, Emily Jankura, Emma Jerue, Noelle Joobeur, Amanda Kenney, Riana-Lynn Klisus, Thomas Kummer, Misai Lam, Samantha Lambert, Jordan LaRocca, Alissa Liptak, Soledad Meade, Rohan Mistry, Han Nguyen, Skylar North, Lydia O'Malley, Olivia Ortiz, Kaylee Phung, Christian Piscitelli, Amanda Queiroz, Hallie Riggott, Makenna Rozzi, Ria Srivastava, Jaqueline Sullivan, Ashley Taylor, Shayna Turner, Jaime Visocchi, Kaya Vital, Shaynah Wallenta, Devyn Weed, Mary Grace Weissauer, Abigail Woodward, Mary Wydan

Grade 6

Jessica Amaral, Lauren Ardolino, Sean Ayoub, Layla Carlberg, Jessica Chamberlain, James Cioppa, Simon Collette, Hanna Della Bitta-Falkowski, Ayse Demir, Marissa Dumais, Haley Flynn, David Gaetano, Arezoo Ghazagh, Ivy Glidden, Tuana Gonul, Megan Griffin, Dylan Haig, Justin Hanelt, Katharine Harrison, Barry Held, Joseph Honcz, Maxwell Howland, Bridget Kiernan, Jonathan Lahav, Delsie Lopez, Georgia Malesky, Brian Massey, Delaney Mayville, Alexandra Murawski, Kathleen Ourfalian, Anna Paul, Celidgh Pikul, Kyle Pokornowski, Dean Ross, Christopher Ruano, Emilia Russell, Abby Sanwald, Ramsey Scott, April Smith, Ava Steigbigel, Madeline Sutton, Grace Tavitian, Vanessa Torre, Morgan Viesselman, Elizabeth Walsh, Cassidy Warakomski, Peyton Wedemeyer, Casey Wiederhold, Mia Williams, Jay Yang

First Honors

Grade 8

Abigail Aldrich, Jessica Anderson, Victoria Anton, Jethro Asinas, Emma Champagne, Kalyn Cocchia, Kathryn Dennis, William Diamantis, David Dong, Zoe Eichner, Dylan Fernandez, Majhur Garner, Abigail Gerstein, Jessica Gluhanich, Kelsey Jamieson, Anna Jani, Kayla Jurzyk, Jahangir Khan, Anthony Ljuljdjurovic, Matthew Martin, Pedro Mata, Isabela Meade, Jonfranco Menta, Abigayle Mitchell, Ariana Montero, Jason Olexovitch, Caden Ondek, Victoria Padilla, Gavin Paeth, Dana Parrott, Tonilynn Rees, Daniel Silva, Samantha Sutton, David Torgerson, Justin Tran, Mia Tunucci, Michael Vanchot, Matthew Ward, Bryant Wardman, Emily Wheaton, Carly Whelan, Jacob Willey

Grade 7

Maegan Alderman, Mason Barrett, Grace Bennett, Joshua Bernardo, Joseph Bevilacqua, Tatyanna Bun, Wesley Buzelle, Anna Byers, Joseph Cappello, Sarah Casey, Melody Christopher, Ava Ciambriello, Kensye Cocchia, Zachary Croke, Jack Dawid, Aidan Deschaine, Emily Eschweiler, Annabelle Farrell, Benjamin Geier, Matthew Griffin, Melissa Heiter, Patrick Hough, Kailey Howell, Kevin Huang, Benjamin James, Nicole Jones, Audrey Lane, Leif Lund, Gabriel Mainville, Ryan Marren, Michael Maurice, Emily McNulty, Austin Murphy, Krista Nichols, Katherine Parker, Skylar Porter, Aliya Prosser, Jesse Rohleder, Kendall Rolfe, Haley Ruane, Colin Saldaris, Dillon Schaible, Jacob Shushan, Sara Simone, Brittany Soriano, Bryan Thompson, Aidyn Toledo, Alexandrea Velez, Jacob Visocchi, Derek Wiederhold, Josephine Wydan

Grade 6

Madeline Abdelmesih, Makalei Bliss, Ava Candido, Gregory Cap, Maguire Casey,Melissa Connelly, Sara Connelly, Blaze Cook, Charles Diamantis, Skylar Gallagher, Aidan Glass, Jack Godek, Paul Goncalves, Frances Grabowski, Logan Griffin, Ashley Hoydilla, Antonios Karipidis, Dalton Lane, Mia Loewenberg,Tori Matula, Jamie Moreno, Jared O'Sullivan, Miles O'Sullivan, Eden Paolucci, Andrea Pecor, Amanda Pompa, Jesse Rembert, Daniel Ruano, Shanyla Sheppard, Ronan Smith, Adam Soliman, Matteo Tonelli, Austin Weiss, Makenzie Wisniewski

Second Honors

Grade 8

Luke Ardolino, Jeremy Carlberg, Ashley Ciesluk, Victoria Comey, Isaiah Fazio, Jack Glinsky, Alina Goorhigian, Cassie Harrington, Trevor Hitchcock, Jack Jezierny, Ryan Jordan, Summer Landry, Kayla Libero-Smith,

Tanner Lucy, Alexander Moreno, Esther Pabon Ramirez, Trevor Perrotti, Madeline Razzaia, John Ross, Gary Safferstein, Jessica Sanders, Aaron Scofield, Dylan Seele, Evan White

Grade 7

Ava Abbotts, Destiny Abed, Patrick Barron, Isabel Blanco, Olivia Corbett, Stephanie Cusanelli, Allie Domingue, Jolene Golino, Jeremy Goulden, Dustin Hueffman, Kyra Johnson, Risten Kandrach, Luca Marinelli, Maci Pastir, Tarkan Pehlivan, Andrew Rozzi, Nicolas Ruocco, Michael Simonelli, Nicholas Sirichantho, Devin Soracco, Robert Wainman, Colin Wysocki

Grade 6

Edward Alicki,William Auscavitch,Madisyn Blue,Lyric Christopher,Olivia Connelly,Jason Cruz,Jordan Fabula,William Heitmann,Elizabeth Hueffman,Angela Kapikian,Mia Lauture,Christopher Lynn,Patrick Mata,Aaron Mezick,Brian Nichols,Mansi Patel,Raul Roman,Skylar Rowe,Samuel Rozzi,Jacob Sanwald,Kyle Sullivan,Nina Torgerson,Raul Valle,Julianne Yasona,Brendan Ziegler