The following students were named to the honor roll at East Shore Middle School for the third trimester.
High Honors
Grade 8
Graham Chen, Isabelle Connelly, Emma Cote, Megan Flanagan, Meredith Fucci, Cameron Ganter, Noah Gerstein, Anthony  Giannattasio, Ava Haig, Jonathan Hannon, Natalie Hubler, Samantha Inthapanhya, Kelsey Jackson, James Lamb Jr., Alexandra Leso, Abigail Licata, Cecelia Lickteig.
Kailey Loewenberg, Sophie Lucas, Tessa Malesky, Madeleine Marrone, Huyen Nguyen, Theresa Piscitelli, Jaelyn Roth, Jordan Shand, Samuel Steigbigel, Meghan Stokes, Kelly Strom, Shannon Thompson, Hannah  Turner, Dean Vogel, Shannon Winters, Aaron Xing, Adam Yang, Andrew Yanik
Grade 7
Victoria Anton, Jeremy Bachman, Allison Bennett, Vaishnavi Bulusu, Lucas Burgard, Alexis Burwell, Anthony Capua, May Cervone, Emma Champagne, Ashley Ciesluk, Marguerite Collette, Alexander Conte, Casey Coon, Sara Davies, Kathryn Dennis, William Diamantis.
Amy Eidelman, Thomas Ellis, Dylan Fernandez, Jack Glinsky, Natalie Goncalves, Tyler Griffin, Leigha Howland, Andrew Janik, Trevanna Kandrach, Matthew Kiernan, Jenna King, Kyle Knapp, Risha Kothari, Grace Lavallee, Kayla Libero-Smith, Sarah Lockwood, Haley Marshall, Andrew Martija, Matthew Martin, Corina Massey, Pedro Mata, Brendan May.
Isabella McPadden, Isabela Meade, Anna Melton, Isabel Messore, Abigayle Mitchell, Ariana Montero, Lauren Nieman, Nicole North, Jason Olexovitch, Kaylee Osborne, Gavin Paul,William Phelan, Isabella Pietrosanti, Hannah Pokornowski, Sara Portoff, Zoe Pringle, Max Queiroz, Renee Robles, Matthew Rothchild, Lily Smith, Samantha Sutton, David Torgerson, Mia Tunucci, Macy Vital, Matthew Ward, Bryant Wardman, Sunehra Zeb
Grade 6
Ava Abbotts, Kaitlyn Adkins, Leila Bakilana-Ritz, Tatyanna Bun, Benjamin Carlson, Paige Carlson, Iris Chen, Daniya Chopra, Jenna Cichowski, Lily Cummings-Danehy, Jessie D'Avignon, James Dalby Jr., Kaitlyn Dalby, Emma Davies, Madison DeBiase, Aidan Deschaine, Jack DiCicco, Elizabeth Dong, Brett Dumais.
Feyzanur Efe, Patrick Fallon, Benjamin Geier, Jillian Goldbeck, Patrick Griffin, Kayleigh Hackett, Eric Haig, Emily Jankura, Amanda Kenney, Riana-Lynn Klisus, Thomas Kummer, Samantha Lambert, Alissa Liptak, Leif Lund, Soledad Meade, Vilma Melkko, Han Nguyen, Skylar North.
Lydia O'Malley, Olivia Ortiz, Kaylee Phung, Christian Piscitelli, Skylar Porter, Aliya Prosser, Amanda Queiroz, Hallie Riggott, Makenna Rozzi, Jacob Shushan, Ria Srivastava, Jaqueline Sullivan, Ashley Taylor, Shayna Turner, Alexandrea Velez, Jacob Visocchi, Jaime Visocchi, Kaya Vital, Mary Grace Weissauer, Abigail Woodward, Josephine Wydan, Mary Wydan
First Honors
Grade 8
Luke Alfano, Evan Broderick, Lia Burrows, Ceili Clerkin, Kathryn Della Bitta- Falkowski, Reilly Deschaine, Alexandra Edelmann, Hannah Forlenzo, Jessica Foss, Jenna French, Kaliegh Garris, Jillian Haggerty, Brooke Haney, Michelle Heiter, Konstantinos Karipidis, Nicholas Keller, Thomas Kuryla.
Hailey Laforte, Jordan Lang, Jaquelynne LeBlanc, Eric Levesque, Nestor Lopez, Matthew Loverci, Abigail Lucas, Emma Lucas, Sydney Maher, Carley Malota, Jillian Montano, Ana O'Connor, Bryan Pepe, Chase Pringle, Katelyn Regan, Claudia Ross, Michael Ruocco, Andrea Sinchak, Samuel Sinisgalli, Kaylee Sostilio, Maxwell Tavitian, Lucas Tuozzola, Anja Voges, Victoria Walsh, Emily Westphal, Cameron Wong, Erynn Zak
Grade 7
Abigail Aldrich, Jessica Anderson, Luke Ardolino, Jethro Asinas, Nicole Benedetti, Kalyn Cocchia, Zoe Eichner, Abigail Gerstein, Jessica Gluhanich, Alina Goorhigian, Trevor Hitchcock, Anna Jani.
Jack Jezierny, Erik Johnson, Kayla Jurzyk, Jahangir Khan, Christopher Kiley, Anthony Ljuljdjurovic, Jonfranco Menta, Alexander Moreno, Isabella O'Brien, Caden Ondek, Victoria Padilla, Gavin Paeth, Dana Parrott, Trevor Perrotti, Madeline Razzaia, Gary Safferstein, Jaqueline Santiago, Daniel Silva, Justin Tran, Michael Vanchot, Emily Wheaton, Evan White, Jacob Willey
Grade 6
Destiny Abed, Maegan Alderman, Amy Alicki,  Daneya Alvarez, Grace Bennett, Wesley Buzelle, Anna Byers, Joseph Cappello, Sarah Casey, Melody Christopher, Ava Ciambriello, Kensye Cocchia, Olivia Corbett, Zachary Croke, Jack Dawid, Emily Eschweiler, Annabelle Farrel.
Jeremy Goulden, Matthew Griffin, Lauren Heenan, Melissa Heiter, Cole Heitmann, Patrick Hough, Kailey Howell, Dustin Hueffman, Benjamin James, Emma Jerue, Nicole Jones, Noelle Joobeur, Ristan Kandrach, Misai Lam, Audrey lane, Jordan LaRocca, Asia Lewis, Gabriel Mainville, Luca Marinelli, Ryan Marren, Michael Maurice, Emily McNulty, Rohan Mistry, Austin Murphy.
Krista Nichols, Katherine Parker, Maci Pastir, Jesse Rohleder, Haley Ruane, Colin Saldaris, Sara Simone, Bryan Thompson, Shayna Wallenta, Devyn Weed
Second Honors
Grade 8
Aidan Bradley, James Carbone, Josiah Cartagena, Kenneth DeMaio, Hailey Driver,  Kiana Driver, Tayah Fazzino-Little, Mark Fitzgerald, Ryan Gosselin, Umer Khan, Ben Kissinger, Samuel Lamb, Alexandra Laudun, Gerald Lawrence, Yasmina Lingane, Lucia Mikan, Kaitlynn Morse, Damien O'Connor, Max Pavelko, Scott Pelham, Richard Piscitelli, John Rossetti, Tyler Ruocco, Maximillian Saltus, Candice Schweiger, Courtney Schweiger, Ryan Tran
Grade 7
Jeremy Carlberg, Brendan Clerkin, Jordan Cole, Victoria Comey, Michael Dahr, David Dong, Megan Dragonette, Isaiah Fazio, Shannon Franze, Majhur Garner, Cassie Harrington, Kelsey  Jamieson, Hailey Johnson, Ryan Jordan, Matthew Kelleher, Colby Kmetz, Jacquelyn Larese, Esther Pabon Ramirez, John Ross, Jessica Sanders, Madison SantaBarbara, Carly Whelan, Matthew Wootton
Grade 6
Daniel Abate, Mason Barrett, Amaya Bernal, Joshua Bernardo, Kevin Cap, Karina Davis, David Delgado, Allie Domingue, Kevin Huang, Jacob Ilama, Sheniya Lanier, Jolene Rodriguez, Andrew Rozzi, Nicolas Ruocco, Dillon Schaible, Michael Simonelli, Annabella Smullen, Aidyn Toledo, Derek Wiederhold