Winners named in Oyster Fest canoe and kayak race

Following are the winners from this year’s canoe and kayak race at the Annual Milford Oyster Festival.

Canoe - Racing

Place        Time             Names                                                                  

1               25:12            Cullen and Mike Mezerewski                                   

2               27:51            David Johnson, Chris Carrano, Gary Clark

3               29:01            Ben Blake, Don Anderson, Vin Massey

Canoe – Novice

1               21:15            Jared, Brad and Zack Hubler

2               21:30            Spencer Gerwien, Jayne Miller

3               23:30            Jennifer Bridwell, Ann Fabian, Neville Hamblin

Outrigger Male

1               35:33            Ted Taylor

2               35:46            Mike Smith                                                           

3               39:51            Mark Fitzpatrick

Outrigger Female

42:35        Ann Peterson

43:26        Kaitlin Kern

               

Kayak Male

1               38:40            Martin Dodd                                                        

2               42:46            Chenda Cernovsky                                               

3               45:33            Daniel Woodin                                                     

Kayak Female

1               59:10            Pam Stevens

Tandem Kayak

1               43:26            Michael and Matthew Theodoseau                     

2               55:09            Herbie Pritchard, Adam Hiatt

Paddle Board Male

1               17:19            Kevin Woodin

2               17:47            Michael Painter

3               18:00            Tom Kerr

Paddle Board Female

1               25:59            Rebecca Pritchard

2               26:37            Christine Pritchard

3               27:01            Janis Tondora           

          

Best in Show - Costume

Ann Fabian, Jennifer Bridwell, Neville Hamblin –  Duck Theme